کد خبر: 304776
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: اقدامات بسیاری در حوزه سلامت به کمک خیرین انجام شده؛ آنچه که گاه حوزه سلامت می‌خواست برای مردم انجام دهد، اکنون به مطالبه مردم تبدیل شده و این فرهنگ‌سازی، حاصل دسترنج افراد فعال در عرصه سلامت بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزای دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر شکراله سلمان‌زاده در همایش تجلیل از فعالان و خیرین عرصه سلامت خوزستان که امروز (7 اردیبهشت ماه) در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد، اظهار کرد: انسان تا زمانی که دو نعمت امنیت و سلامتی را از دست ندهد، قدردان نخواهد بود. مسئولان نظامی کشور عهده‌دار برقراری امنیت هستند و سلامتی را نیز تعداد بسیاری از سربازان سلامت برای مردم به ارمغان می‌آورند که به طور گمنام در حال فعالیت در عرصه سلامت هستند.

وی با بیان این‌که سلامتی بزرگ‌ترین نعمت و هدیه خداوند به انسان است و بدون آن، نعمت‌های دیگر ارزشی ندارند، عنوان کرد: افزاد بسیاری در عرصه سلامت خدمت می‌کنند و حوزه سلامت گسترده‌ترین حوزه خدمت‌رسانی به مردم است و هیچ فردی در کشور ایران، محروم از مراقبت‌های اولیه سلامت مشاهده نمی‌شود.

سلمان‌زاده بیان کرد: حوزه سلامت از نظر تنوع خدمت منحصر به فرد است و در جنبه‌های فکری، معنوی و روحی به افراد خدمت‌رسانی می‌کند. در سال‌های اخیر اقدامات بسیاری در حوزه سلامت به کمک خیرین انجام شده است. آنچه که گاه حوزه سلامت می‌خواست برای مردم انجام دهد، اکنون به مطالبه مردم تبدیل شده و این فرهنگ‌سازی، حاصل دسترنج افراد فعال در عرصه سلامت بوده است.

وی افزود: این گستردگی خدمت و زحمات بسیار ارزشمند است و امید است که همه بتوانیم وظیفه خطیر حفظ و ارتقای سلامت جامعه را به درستی انجام دهیم.

به گزارش ایسنا؛ سرهنگ سید رحمن موسوی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان، نیز در این همایش اظهار کرد: عرصه سلامت به نوعی با کار پلیس سنخیت دارد. پلیس با مشارکت مردم به صورت منسجم و ماندگار، جهت حفظ و تولید امنیت گام برمی‌دارد و فعالان عرصه سلامت نیز با هدف حفظ سلامتی مردم تلاش می‌کنند و اهداف این دو عرصه به یکدیگر نزدیک است.

وی با بیان این‌که برای تحقق اهداف، اجرای مولفه‌هایی الزامی است، افزود: اقدامات خیرین که در کلیه نظام‌های سیاسی دنیا مورد توجه هستند و تمام خدمات را بدون کمترین انتظار انجام می‌دهند، بسیار ارزشمند است.

موسوی با بیان این‌که عدم دانش و آگاهی مردم موجب ابتلا به آسیب‌ها در حوزه های امنیتی و بیماری‌زا خواهد شد، عنوان کرد: عدم ارتقا دانش مردم نسبت به آسیب‌های امنیتی و بیماری‌زا، یک حلقه پنهانی در کشور است که موجب دغدغه پلیس و عرصه پزشکی شده است.

وی ادامه داد: با آموزش و اطلاع‌رسانی همگانی به شکل سازمان‌دهی شده و منسجم، آسیب‌ها و ابتلا به بیماری‌ها کاهش می‌یابد. همان گونه که عدم آگاهی از فضای سایبری یک تهدید محسوب می‌شود، عدم آگاهی در عرصه سلامت نیز می‌تواند تهدیدکننده باشد. بنابراین با آگاهی کامل می‌توان پیگیر بسیاری از مشکلات بود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان بیان کرد: دستگاه پلیس و عرصه پزشکی، دلسوزان جامعه هستند که در جنبه‌های تامین امنیت و سلامت جامعه تلاش می‌کنند.

انتهایمطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان