کد خبر: 304684
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان هدف از برگزاری جشنواره‌های ایتاپ را ایجاد روحیه خوب توأم با نشاط برای دانشجویان به‌منظور بیان نظرات و ایده‌های آن‌ها عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر بابک مختاری در سومین جشنواره دانشجویی ایتاپ که دوشنبه، 6 اردیبهشت‌ماه به همت انجمن علمی دانشجویی کسب‌وکار نو در تالار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: انتقادهایی به نحوه‌ی داوری ایده‌ها در جشنواره‌های ایتاپ چه در فضای مجازی و چه به‌صورت شفاهی صورت گرفت و انتخاب ایده‌های برتر از طریق رأی‌گیری از دانشجویان حاضر در مراسم غیرمنطقی خوانده شد که البته شاید استدلال این افراد صحیح باشد.

وی با بیان این‌که پارک علم و فناوری ایده‌هایی را که از قابلیت اجرایی‌شدن برخوردارند از طریق هیأت‌داوران پیگیری می‌کند، تصریح کرد: در عوض اهدای جوایز نقدی به این‌گونه ایده‌ها، آن‌ها را با اعطای تسهیلات حداقل 50 میلیون تومانی موردحمایت قرار می‌دهیم تا طرح و ایده مذکور به راه‌اندازی یک کسب‌وکار منجر شود.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان خاطرنشان کرد: بحث‌هایی که توسط دانشجویان حاضر در جشنواره در مورد ایده‌های دیگران مطرح می‌شود، ممکن است گاهی به تجمیع آن ایده و طرح منتهی شود و برنامه ویژه پارک علم و فناوری برای تمام افرادی که در جشنواره‌های ایتاپ دانشگاه‌های سطح استان ایده‌های خود را ارائه کردند، برگزاری یک مدرسه کسب‌وکار 2 روزه است و ان‌شاءالله با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز این دوره آموزشی اواخر شهریورماه یا اوایل مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مختاری افزود: تلاش می‌کنیم در این دوره آموزشی از کارآفرینان مطرح و برتر استان و کشور دعوت کنیم و همکاران دانشگاهی نیز در دوره مذکور به بیان و ارائه توضیحات لازم بپردازند تا ان‌شاءالله از این جمع حداقل 10 یا 12 کسب‌وکار جدید برای استان راه‌اندازی شود.

همچنین در این مراسم، دکتر منوچهر جوکار مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: همواره این‌گونه جمع‌ها و نشست‌های دانشجویی که در آن جسارت، خلاقیت و نشاط وجود دارد را دوست داشتم و ما به این سه مورد نیازمندیم، مفهومی که از آن به‌عنوان “ایده” یاد می‌شود نیز حاصل همین سه مورد است.

وی با ابراز خرسندی از حضور در سومین جشنواره دانشجویی ایتاپ، تصریح کرد: ایده‌پردازی در گام اول یک اندیشه با پشتوانه تفکر و سپس یک کنش متفکرانه و اندیشمندانه است که در نهایت به جسارت ارائه نیازمند است و در این جشنواره نیز شاهد ارائه ایده‌هایی بودیم که از سوی برخی دانشجویان با جسارت و بدون باک مطرح می‌شد و از بطن همین نشست‌ها است که آنچه باید به وجود آید، هویدا و آشکار می‌شود.

جوکار خاطرنشان کرد: نکته ارزشمند دیگر این است که دوستان و دانشجویان به هر بهانه‌ای گردهم آیند و چه بهانه‌ای بهتر از اندیشه و دانش که اساس این جشنواره است، حتی اگر هیچ ایده‌ای از این جشنواره برتر نشود این نشاط و همدلی بسیار ارزشمند است و باید قدر آن را دانست.

مدیر فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز با ابراز امیدواری نسبت به ارائه ایده‌های برتر و شکوفاتر در جشنواره‌های بعدی ایتاپ، عنوان کرد: خوشحالیم که سومین جشنواره دانشجویی ایتاپ نیز برگزار شد و امیدواریم که با همکاری پارک علم و فناوری ایده‌های مطرح‌شده در این جشنواره‌ها و حداقل ایده‌های برتر به جشنواره‌هایی از قبیل خوارزمی و… راه یابد.

جوکار با اشاره به ثبت‌نام اولیه ۶۰ نفر در سومین جشنواره ایتاپ جهت ارائه ایده، بیان کرد: به علت کمبود وقت تنها ۳ نفر موفق به ارائه ایده‌های خود در این جشنواره شدند و پیشنهاد می‌شود که در نشست‌ها و جشنواره‌های بعدی افرادی که نتوانستند ایده‌های خود را ارائه دهند درصورتی‌که هنوز ایده‌های خود را جایی مطرح نکرده‌اند، در اولویت ارائه ایده قرار گیرند تا از ضایع‌شدن حق آنان جلوگیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد که همچنان بهانه‌های علمی، منجر به برگزاری نشست‌های دانشجویی شود و ضمن تشکر از هیأت‌داوران جشنواره و پارک علم و فناوری خوزستان، گفت: از دانشجویان سخت‌کوش و پرتلاش انجمن علمی دانشجویی کسب‌وکار نو که در یک‌زمان کوتاه و با زحمات بسیار توانستند به یکی از انجمن‌های مطرح و پرطرفدار دانشگاه تبدیل شوند نیز قدردانی می‌کنم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ۳۱ ایده در سومین جشنواره دانشجویی ایتاپ از سوی دانشجویان مطرح و ارائه و توسط داوران پردازش شد و درنهایت از سه ایده برتر که حداکثر آرای دانشجویان را کسب کرده بودند، با اهدای جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان