کد خبر: 304618
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > لیگ برتر – هیچ کسی حاضر نیست قبول کند در رخ دادن اتفاقات تلخ ورزشگاه اهواز مقصر است.

به گزارش عصر اهواز؛ عادل فردوسی پور مجری و تهیه کننده برنامه نود در برنامه این هفته خود روی اتفاقات ورزشگاه اهواز زوم کرد تا مقصر شکسته شدن سر هواداران و پرتاب شدن سنگ در این مسابقه را پیدا کند. او با عبدالکاظم طالقانی رئیس هیات فوتبال استان خوزستان تماس برقرار کرد که طالقانی حاضر نشد قبول کند در این اتفاقات نقش داشته است. او گفت: «حق میزبانی می گوید که میزبان می تواند زمین برگزاری مسابقه را انتخاب کند. اگر مشکلی برای این ورزشگاه وجود داشت سازمان لیگ باید فشار می آورد که مسابقه در این ورزشگاه برگزار نشود.سازمان لیگ می توانست حکم کند که بازی در این ورزشگاه نباشد.»
بهروان یکی از مسئولان سازمان لیگ هم که روی خط برنامه بود گفت: «یک زمانی برای نور بازی را در ورزشگاه غدیر برگزار کردیم ولی نباید شرایط این مسابقه را با شرایط این مسابقه مقایسه کنیم. حتی آقای حسنی خو کتبا نوشت که بازی در این ورزشگاه نباشد. حالا اینکه تقصیر را گردن سازمان لیگ بیندازیم درست نیست. مگر امنیت ورزشگاه و جان تماشاگران برعهده سازمان لیگ است؟»
عادل فردوسی پور که می دید رئیس هیات فوتبال استان خوزستان حاضر نیست حتی ذره ای از تقصیرات را به گردن بگیرد گفت: «من تنها چیزی که از حرف های شما دستگیرم شد این بود که افرادی که سرشان شکسته و سنگ خورده اند باید از شما عذر خواهی هم بکنند. مگر می شود این قدر توجیه کنید؟ حداقل عذرخواهی کنید.»
پس از او اسماعیل ارزانی فرماندار اهواز روی خط آمد و گفت: «از همه افرادی که آسیب دیدند در ورزشگاه عذرخواهی می کنم. در جلسه شورای تامین که با حضور مدیرعامل و سرپرست استقلال بود دوستان مصر بودند که در ورزشگاه تختی انجام شود. قوانین هم اجازه می داد خودشان زمین را انتخاب کنند. تمام بازی های استقلال هم در این ورزشگاه برگزار شده بود. ورزشگاه غدیر دو سه سال است افتتاح شده. قبلا همه بازی های ما در همین ورزشگاه بوده، آن هم بدون حادثه. دوستان خواستار این شدند و قانون اجازه این را داده به آن ها. اگر در این ورزشگاه بلیت به تعداد کافی فروش رفته بود و هر کسی به وظیفه اش عمل می کرد این اتفاق رخ نمی داد. همه جا تماشاگر نما هست.»
عادل به او گفت: این اتفاقات جای دفاع ندارد. ارزانی هم گفت: «مجموعه ورزش باید این را مدیریت می کرد. اگر این ورزشگاه قابل بازی نبوده چرا قبول کردید که بازی در آن برگزار شود؟ در کرمان هم این اتفاق افتاده. تمام افرادی که آنجا حضور داشتند تلاش کردند که اتفاقی نیفتد. نیروی انتظامی در ورزشگاه کم نبود. خیلی مامور آنجا بوده. از آقای خوردبین سوال کنید. کسی که این زمین را به عنوان زمین استاندارد برای بازی در نظر گرفته مقصر است. شورای تامین درباره این موضوع تصمیم نمی گیرد.»
پس از او هم سیاوش بختیاری زاده سرمربی استقلال اهواز روی خط آمد و گفت: «صحنه هایی که نشان دادید دردآور و ناپسند بود. از مردم عذرخواهی می کنم. ولی همان طور که مردم خوزستان در از دست دادن آب کارون مظلوم واقع شدند در نمایش این صحنه ها هم مظلوم واقع شدند. من نمی خواستم بازی برگزار شود. اگر مسئولان قبول می‌کردند طبق قوانین کشوری باید ۱۰ درصد استادیوم به میزبان اختصاص داده می شد.»
علی طرفی مسئول حراست اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان هم دیگر مسئولی بود که روی خط آمد و او هم قبول نکرد که هیات فوتبال نقشی در این اتفاقات داشته است. این درحالی بود که مهدی تاج گفت که در تماس با معاون سیاسی و امنیتی استانداری خوزستان خواهش کرده که بازی در این ورزشگاه برگزار نشود.
در نهایت عادل زمانی که دید هیچ کدام از مسئولان قبول نمی کنند که نقشی در این اتفاقات داشته اند گفت: «انجمن سنگ و کلوخ های اهواز باید عذرخواهی کند!»
۴۳ ۴۳منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان