کد خبر: 304573
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مجید مجیدی کارگردان سینما در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به جدا شدن بخش ملی از بخش بین الملل جشنواره فجر گفت: این دومین دوره است که بخش جهانی مستقل برگزار می شود اما هنوز قدم های اول را بر می دارد که البته برای شروع یک جشنواره مستقل در ایران برگزاری چنین جشنواره ای یک اتفاق بزرگ است.

وی گفت: خوشحالم که رضا میرکریمی دوباره به عنوان دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر انتخاب شده است چراکه باعث می شود دستاوردهای بزرگ این جشنواره از بین نرود. امیدوارم میرکریمی چندین دوره به عنوان دبیر جشنواره جهانی فجر باقی بماند تا این جشنواره به جایگاهی که شایسته آن است برسد.

مجیدی با اشاره به نقاط ضعف سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجرتوضیح داد: هیچ کاری بدون عیب نیست اما باید حسن های جشنواره را ببینیم. حسن مهم این جشنواره این است که ما به زودی یک جشنواره جهانی تخصصی خواهیم داشت که می تواند سینمای ما را به لحاظ تکنیکی ارتقا دهد.

این کارگردان سینما در پاسخ به این که اگر دبیر جشنواره بود کدام بخش را ارتقا می داد، تصریح کرد: بی شک بخش «دارالفنون» را ارتقا می دادم چراکه خودم این بخش را بسیار دوست دارم. من علیرغم برنامه فشرده ای که داشتم بعد از اولین کارگاهی که برگزار کردم مشتاق شدم تا کارگاه های بعدی نیز در این بخش داشته باشم. امیدوارم این جلسات استمرار داشته باشد و بی شک آماده این بودم که به خاطر علاقه مندی بچه ها دوباره کارگاه بگذارم.

مجیدی ادامه داد: مهمترین دلیل برای دوام برگزاری چنین جشنواره هایی مستقل بودن و تعریف درست داشتن از این جشنواره است. سال گذشته جشنواره جهانی فجر مستقل بود اما اتفاق ویژه ای در آن انجام نشد اما جهش اصلی در سال دوم تخصصی بودن آن بود. به هر حال بخش ملی بیشتر برای مردم جذابیت دارد تا دستاوردهای یک سال سینما را ببینند.

وی در پایان تاکید کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر یک جشنواره تخصصی است که باعث رشد و ارتقای سینمای جوان ما که یک سینمای نوپا است، می شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان