کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 304478
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سرتیپ عبدالرحیم موسوی  در یادواره چهار هزار شهید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی که پیش از ظهر دوشنبه برگزار شد اظهار کرد: حمله صدام به میهن اسلامی با تحریک و پشتیبانی استکبار جهانی می توانست به نابودی بسیاری از منابع حیاتی کشور منجر شده و موحب شکست انقلاب شود اما با درایت و رهبری بنیانگذار انقلاب تهدید به فرصت تبدیل شد و جنگ تحمیلی عملا به دانشگاهی تبدیل شد که شهیدان والامقام ما فارغ التحصیلان ممتاز آن دانشگاه هستند.

وی افزود: گذشت زمان معمولا حوادث را از انسان دور کرده و در یادها و حافظه ها کمرنگ می کند اما با گذشت زمان، رزمندگان و جانبازان و شهدای دفاع مقدس نورانی تر و درخشان تر شده و یاد آن ها از اذهان هرگز کمرنگ نمی شود.

سرتیپ موسوی با بیان اینکه راه شهدا و مرام آنان نظام و انقلاب اسلامی و آرمان های بلند این ملت را بیمه کرده گفت: ادامه دادن راه و یاد شهدا و تکریم پیام و مرام شهدا و خانواده آنان از وظایف ما است.

جانشین فرماندهی آجا ادامه داد: یک سر معادلات قدرت جهانی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و یک سر دیگر آن شیطان بزرگ با همه عوامل و دست نشانده های خود قرار دارد.

سرتیپ موسوی گفت: انقلاب اسلامی، استکبار و سلطه را برنمی تابد و ظلم را قبول نمی کند و با شعار و فرهنگ و رفتار بر دوران مستعمره داری نوین، خط بطلان کشیده است.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی بر آرمان های والای اسلام پایبند بوده و به دنبال ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است.

 سرتیپ موسوی رمز واماندگی دشمن و زمین گیر شدن آن در پشت مرزهای جمهوری اسلامی را برگزاری یادواره های شهدا و تکریم یاد و خاطره آنان و خانواده های شهدا دانست و افزود: کشور، تاریخ، مدرسه و دانشگاه و نسل امروز و فردای ما به راه و یاد شهدا نیازمند بوده و همه مدیون شهدا هستیم.

 جانشین فرماندهی آجا اظهارنظرهای سردمداران آمریکا درباره محدودیت قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی را غیرمعقول برشمرد و اظهار کرد: دفاع و داشتن قدرت دفاعی از بدیهیات هر کشوری است و ما باید هر روز در تقویت دفاعی خود کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه باید راه طمع و نفوذ دشمنان را بست افزود: کشوری که از قدرت خود برای نفوذ و سلطه گری می خواهد استفاده کند باید محدود شود.

سرتیپ موسوی تاکید کرد: در تاریخ ملت ایران، تنها دفاع از کشور در برابر تجاوزات بیگانگان وجود دارد .

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان