کد خبر: 304373
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

اندی ماری در مصاحبه اختصاصی خود با یورو اسپورت اعلام کرد از بین فوتبالیست‌ها بازی مهاجم بارسلونا را دوست دارد و در بسکتبال نیز هوادار استفن کری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از یورو اسپورت، اندی ماری تنیس‌باز شماره دوی جهان در کارنامه خود قهرمانی ویمبلدون، اپن آمریکا، دیویس کاپ و قهرمانی المپیک را دارد. او قصد دارد در مسابقات رولان گاروس و اپن استرالیا نیز قهرمان شود.

ماری درباره مسابقات اپن فرانسه به یورو اسپورت گفت: زمین خاک رس همیشه برایم چالش برانگیزترین بود. با این حال در بازی بر روی خاک رس پیشرفت کردم و نتایجم در مسابقات اپن فرانسه در چند سال اخیر بهتر شده است. اگر می‌توانستم در اپن فرانسه پیروز شوم یا حتی به فینال برسم، خیلی موفقیم بزرگی برایم بود زیرا چند سال پیش نمی‌دانستم که این کار امکان‌پذیر است یا خیر. تلاش کردم که پیشرفت کنم و نتایجم بهتر شده بنابراین برای موفقیت در مسابقات امسال انگیزه زیادی دارم و این تابستان برای من بسیار مهم خواهد بود. کمترین موفقیت را بر روی زمین خاک رس داشتم. در 18 ماه گذشته از 100 نفر برتر تنیس کمتر کسی را بر روی زمین خاک رس بردم. امیدوارم که امسال بهتر عمل کنم.

ماری 6 بار در مسابقات گرند اسلم با نواک جوکوویچ روبرو شده که جوکوویچ 4 بار پیروز میدان بوده است. ماری، جوکوویچ و نادال را سرسخت‌ترین حریفان خود می‌داند.

او در این باره گفت: نواک و رافا از نظر نتایجی که تاکنون داشتیم در سخت‌ترین‌ها بودند. در چند سال اخیر نواک بدون شک تنیس باز شماره یک بوده است و فکر می‌کنم که از نظر همه سرسخت‌ترین بازیکن باشد.

اندی ماری باعث شد که انگلیس بعد از سال‌ها در دیویس کاپ قهرمان شود. این قهرمانی یکی از پروازهای غیرمنتظره ماری بود. او در این باره نیز اظهار کرد: دیویس، کاپ غیرمنتظره‌ای بود. هیچ کدام از افراد تیم فکر نمی‌کردند قهرمان شویم. این بازی را یکی از طولانی‌ترین پروسه‌های پیروزی نیز بود. انجام این کار در کنار برادرم این پیروزی را خاص‌تر کرد. به این موفقیت افتخار می‌کنم زیرا آسان بدست نیامد. در دیویس کاپ باید چند نفر خوب عمل کنند نه فقط خودت. تمامی افراد تیمم برای این پیروزی کمک کردند. فکر می‌کنم چیزی که باید در دیویس کاپ بماند، بازی‌های خانه و خارج از خانه است. اگر دیویس کاپ تنها در یک شهر انجام شود فضا به این خوبی نخواهد بود. سال گذشته ما مقابل تماشاچیان زیادی بازی کردیم و این بسیار خوب بود.

اندی ماری در المپیک لندن 2012 مدال طلا کسب کرد. او درباره المپیک نیز گفت: برای من بردن طلای المپیک در خانه بسیار باارزش بود. این بزرگ‌ترین مسابقاتی بود که در آن شرکت کردم. این کاری بود که هیچ وقت انتظار انجام آن را نداشتم. این موقعیت ممکن است تنها یک بار در زندگی پیش بیاید. المپیک با گرند اسلم متفاوت است. تمامی تنیس‌بازان برتر در المپیک حاضر می‌شوند بنابراین المپیک مسابقات بزرگی است.

ماری درباره دیگر ورزش‌هایی که دنبال می‌کند نیز گفت: بسکتبال را دوست دارم. بسکتبالیست‌ها مورد علاقه‌ام استفن کری است. تماشای بازی او را دوست دارم. بین فوتبالیست‌ها نیز لیونل مسی را دوست دارم. او استعدادی باورنکردنی دارد. به کریستیانو رونالدو هم علاقمند هستم. تمامی مسابقات تنیس حرفه‌ای را نیز تماشا می‌کنم. سعی می‌کنم از تماشای بازی‌ها چیزی یاد بگیرم.

اندی ماری درباره برنامه‌هایش بعد از تمام شدن کار حرفه‌ای‌ نیز گفت: نمی‌دانم بعد از تنیس چکار خواهم کرد. دوست دارم ورزشکار حرفه‌ای باشم. تنیس را دوست دارم و امید دارم که فعلا بازی کنم. شاید بعد از سال‌ها تنیس را کنار بگذارم و کار متفاوتی انجام دهم ولی فکر می‌کنم که فعلا به تنیس ادامه بدهم.

وی درباره شهر مورد علاقه‌اش اظهار کرد: دوست دارم به استرالیا و ملبورن بروم. این شهر عالی است. دوست دارم به میامی بروم و در آنجا تمرین کنم. برای تمرین به شهرهای بزرگ دنیا بروم. شهرهای پاریس و رم را نیز دوست دارم و نمی‌توانم یک مکان را انتخاب کنم. ملبورن شهر مورد علاقه من است هوا آنجا خوب است و مردم خوش اخلاق هستند.

اندی ماری درباره مسابقات گرند اسلم مورد علاقه‌اش افزود: از آنجایی که این استرالیا اولین مسابقات سال است. آنها همیشه سعی می‌کنند که پیشرفت کنند و بهترین باشند. آنها هر سال تغییراتی ایجاد می‌کنند. ویملبدون برایم خاص است زیرا در کشور خودم است و تنها 20 دقیقه با خانه‌ام فاصله دارد.

اندی ماری در ماه فوریه پدر شد. او درباره احساس خود گفت: چند ماه گذشته عالی بود. تغییر خیلی بزرگی در زندگی‌ام رخ داد. کمی زمان لازم بود که به این شرایط عادت کنم. دخترم با من به چند مسابقه آمد. به میامی و مونت‌کارلو. اینکه او و همسرم در کنارم بودند بسیار خوب بود. از پدر بودن لذت می‌برم. همه به من گفتند شرایط بهتر و بهتر خواهد شد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان