کد خبر: 304239
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، شكرالله قارم عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساکنان روستای بنه عاتی از توابع بخش چغامیش دزفول چند روز در محاصره سیل بودند كه با فروكش شدن سیلاب به منازل خود برگشته اما این منازل از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند و از کمترین امکانات خود محروم و چشم انتظار کمک های مردم و مسئولان هستند.

وی افزود: اهالی این روستا نیازمند كمک دستگاه ها و امدادرسانی برای تامین مایحتاج زندگی خود هستند.

بخشدار چغاميش دزفول با بیان اينکه بر اثر سیلاب جاده های ارتباطی روستاهای بخش چغامیش دزفول تخریب شده و روستاهای بنه عاتی، بنه آیش، بنه لازم، بنه یعقوب، بنه سیدمجید و بنه سیرصفر دچار آب گرفتگی شده و لوازم زندگی اهالی این روستاها بر اثر سیلاب از بین رفته، تصریح کرد: معابر و تاسیسات زیربنایی این روستاها نیز تخریب شده است.

قارم با بیان اینکه شبكه های برق و مخابرات این منطقه نیز بر اثر سیلاب تخریب شده است، ادامه داد: با پیگیری انجام شده از سوی جهاد كشاورزی و مخابرات تا حدودی نسبت به رفع این نواقص اقدام شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر  كارشناسان جهاد كشاورزی و بنیاد مسكن با كمك اهالی در حال ارزیابی خسارات وارده به روستاهای این بخش هستند تاکید کرد: سیل اخیر خسارت زیادی به واحدهای مسكونی و اراضی كشاورزی این بخش چغامیش وارد كرده است.

بخشدار چغاميش دزفول گفت: حدود ۵۰ كیلومتر از شبكه انتقال آب مزارع شامل انهار سنتی و كانال های اصلی تخریب شده ضمن اینكه بیش از یكهزار هكتار از اراضی كشاورزی این بخش بر اثر سیل از بین رفته است.

قارم با اشاره به تخریب بیش از ۱۰۰ كیلومتر زهكش اصلی و فرعی و خسارت به شش حلقه چاه در این بخش بر اثر سیلاب از تخریب بیش از ۲۰ پل اصلی ورودی به مزارع و بیش از ۷۰ كیلومتر جاده بین مزارع بخش چغامیش دزفول بر اثر سیلاب خبر داد.

وی همچنین از آبگرفتگی دو هزار هكتار از اراضی گندم،۲۲ هكتار از اراضی كلزا ،۶۰ هكتار پیاز، ۷۰ هكتار ذرت بهاره و ۷۰ هكتار چغندرقند بخش چغامیش دزفول دچار آبگرفتگی و خسارت به  دو هزارو ۵۰۰ هكتار از مزارع گندم و ۶۰۰ هكتار كلزا نیز خبر داد.

بخشدار چغاميش دزفول همچنین عنوان کرد: سیلاب همچنین موجب تلف شدن ۹۰۰ راس دام سنگین و ۴۰۰ راس دام سبك در بخش چغامیش دزفول شد و ۱۰۰حوضچه پرورش ماهی به مساحت ۱۵۰ هكتار تخریب شد.

وی در پایان نیز به تخریب حدود ۹ هزار متر مربع تاسیسات دامی در این بخش بر اثر سیلاب اشاره كرد و گفت: شبكه آب شرب روستاهای بنه عاتی تخریب شد و تاسیسات و شبكه آبرسانی به روستاهای شهید بهشتی، بنه حاجات، دهنو، خوزینه باقر و خوزینه بالا دچار آسیب دیدگی شد.

به گزارش مهر، دبی رودخانه دز در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه از ۳۰۰ متر مكعب بر ثانیه در شرایط عادی به چهار هزار و ۵۰۰ متر مكعب بر ثانیه رسید که خسارت وارده به بخش های مختلف شهرستان دزفول رقمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تخمین زده شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان