کد خبر: 304207
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علیرضا خسروپناه ظهر امروز یکشنبه در نخستین نشست شورای آموزش وپرورش شهرستان دزفول اظهار کرد: رشته تجربي اساسا محدود به پزشکی و دندان پزشکی نیست چرا که ما اکنون برای اشتغال در بسیاری از رشته های تجربي در دانشگاه از نیروهای غیربومی استفاده کرده ایم، بنابراین اینکه گفته می شود آمار دانش آموزانی که در دزفول به سمت رشته های نظری گرایش پیدا می کنند باید کاهش یابد، اصلا صحیح نیست.

وی افزود: دزفول به دلیل موقعیت منطقه ای که دارد ممکن است برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای آن ظرفیت اشتغال را نداشته باشد پس ما باید ارزیابی کنیم که چه درصدی از فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای می توانند اشتغال موثری پیدا کنند و بعد به دنبال تعیین تکلیف برای گرایش دانش آموزان به سمت رشته های دیگری غیراز تجربي باشیم.

معاون توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: هدف از تحصیل این نیست که یک فرد سواددار شود بلکه هدف اشتغال مستقیم و موثر فرد پس از پایان تحصیلات است.

خسروپناه بابیان اینکه در سال ۹۴ ظرفیت اشتغال دزفول در حوزه تغذیه پر نشد گفت: ما اکنون هیچ گونه پرستار مرد فارغ التحصیلی در دزفول برای اشتغال نداریم پس ابتدا باید دید که فارغ التحصیلان رشته های ریاضی، فنی و حرفه ای و تجربي دزفول چه مدت پس از پایان تحصیلات می توانند مشغول به کار شوند و سپس برای دانش آموزان شهر تصمیم گیری کرد.

وی همچنین عنوان کرد: اکنون در دزفول فارغ التحصیلان ممتاز زیادی در رشته های مهندسی دانشگاه های دولتی داریم که اشتغالی برای آنها ایجاد نشده پس نباید اصراری به گرایش دانش آموزان به این رشته ها داشته باشیم.

معاون توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پایان با بیان اینکه هدف آموزش وپرورش شهرستان نباید پرکردن ظرفیت کلاس ها باشد، گفت: اشتغال مهم است بنابراین در زمینه ایجاد رغبت بین دانش آموزان دزفولي برای تکميل ظرفیت رشته های تحصیلی مختلف باید کارهای کارشناسی و سنجیده صورت گیرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان