کد خبر: 303984
تاریخ انتشار: شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

استاندار خوزستان گفت: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی به گونه‌ای باشد که دولت منتفع و بخش خصوصی نیز تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان،«عبدالحسن مقتدایی» در نخستین کارگروه ساماندهی استان که امروز، ۵ اردیبهشت‌ماه در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: اقداماتی که در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان متمرکز می‌شوند، از بازدهی بیشتری برخوردار هستند.

وی افزود: چون هرکاری در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان متمرکز شد، نتیجه بهتر داشته است، برای تسریع انجام امور مربوط به این جلسه پیگیری اقدامات در این خصوص به این سازمان محول می‌شود.

همچنین در ادامه «امید حاجتی»، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این نشست اظهار کرد: از وظایفی که دولت بر عهده استانداران گذاشته بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص پروژه‌های نیمه تمام، آماده بهره‌برداری و یا قابل واگذاری است تا با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی نسبت به تکمیل این پروژه‌ها اقدام شود.

وی افزود: بر اساس مصوبات موجود و مکاتباتی که با دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان انجام شده و طبق ماه ۲۷ قانون الحاق ۲ و دستورالعمل‌های مرتبط با آن، مکانیزمی فراهم شده که بخش خصوصی بتواند در پروژه‌های زیرساختی دولت مشارکت کند.

حاجتی تصریح کرد: پس از ابلاغ دستورالعمل فوق به استان‌ها آموزش‌های متعددی انجام شد که به معرفی پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی منجر شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان یادآور شد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان، اداره‌کل آموزش و پرورش (اداره کل نوسازی مدارس)، اداره‌کل شیلات، شرکت آبفای خوزستان و سازمان فنی و حرفه‌ای استان دستگاه‌هایی هستند که لیست پروژه‌های خود را اعلام کرده‌اند که در میان آن‌ها تنها اداره‌کل ورزش و جوانان استان گزارش تصمیم به واگذاری پروژه‌های خود را ارائه کرده است.

وی از تصویب واگذاری ۵ پروژه اداره‌کل ورزش و جوانان به بخش خصوصی خبرداد و تصریح کرد: پنج پروژه معرفی شده از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان استان شامل سالن واقع در فرهنگسرای خانه جوان، استخر سرپوشیده رامشیر، استخر قدس اهواز، استخر سرپوشیده نیل کارون و نیز استخر سرپوشیده دزفول است.

حاجتی ضمن اشاره به این‌که واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی شامل سه زیر مجموعه است، خاطرنشان کرد: کارگروه ساماندهی، کارگروه واگذاری که در دستگاه اجرایی و با عضویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شکل می‌گیرد و نیز کمیته فنی- بازرگانی که در آن واگذاری پروژه از نظر اهلیت مالی و فنی سرمایه‌گذار مورد بررسی قرار می‌گیرد، ارکان واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در ارائه لیست پروژه‌های قابل واگذاری، پروژه‌هایی که توسط دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی استان شناسایی می‌شوند در اولویت قرار گرفته و دستگاه اجرایی موظف است در راستای آن عمل کرده و گزارش تصمیم به واگذاری آن را به کارگروه ساماندهی استان ارائه دهد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان