کد خبر: 303954
تاریخ انتشار: شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، علیرضا اولادپور پیش از ظهر امروز شنبه در نشست خبری نهمین جشنواره شهید مطهری در دانشگاه جندی شاپور اهواز، عنوان كرد: سه فرایند برتر دانشگاه جندی شاپور اهواز در جشنواره کشوری که همزمان با بزرگداشت شهید مطهری (دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری) در تهران برگزار خواهد شد، مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. از ۹ سال پیش هر ساله جشنواره ای به مناسبت بزرگداشت شهید مطهری در دانشگاه های مختلف علوم پزشکی به صورت مستقل و همچنین یک جشنواره به صورت کشوری برگزار می شود.

وی افزود: محور اصلی این جشنواره ها بررسی اقدامات آموزشی انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی است. منظور از این اقدامات، فرایندهای آموزشی است که در روند آموزشی علوم پزشکی در دانشگاهها توسط اساتید مربوطه انجام می شود و موجب تحول و نوآوری در روند آموزشی خواهد شد.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه جندی شاپور اهواز گفت: هر ساله در دانشگاه های کشور به صورت مستقل، جشنواره ای برگزار می شود که طی آن اساتید قبل از جشنواره فرایندهای خود را به مرکز مطالعات دانشگاه می فرستند و پس از بررسی و داوری، فرایندهای برتر انتخاب و به دبیرخانه جشنواره کشوری فرستاده می شوند.

اولادپور عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه های جشنواره شهید مطهری، معرفی اساتید برتر است که پیشتر با توجه به فرایند امتیازدهی در طول سال تحصیلی انتخاب شده اند.

وی اظهار کرد: همزمان با جشنواره کشوری شهید مطهری، همایش آموزش پزشکی در سطح بین المللی نیز برگزار می شود که طی آن، مقالات مربوطه در زمینه آموزش پزشکی از دانشگاه های سراسر کشور و نیز کشورهای دیگر دریافت و برگزیده ها به صورت سخنرانی یا پوستر ارائه خواهند شد.

در ادامه این نشست نیز مهدی سیاح مدیر مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه جندی شاپور اهواز برگر اظهار کرد: تعداد ۳۰ فرایند به مرکز مطالعات دانشگاه جندی شاپور اهواز ارسال شد که ما تعداد ۲۵ فرایند را قبول کردیم و از بین این تعداد هم ۱۱ فرایند انتخاب شد که در جشنواره شهید مطهری (دوشنبه ۶ اردیبهشت) در دانشگاه جندی شاپور مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

وی افزود: از بین ۱۱ فرایند انتخاب شده، اجازه ارسال ۶ مورد را به دبیرخانه کشوری داشتیم که تعداد سه فرایند حائز رتبه تشخیص داده شدند و در جشنواره کشوری که دوازدهم ماه جاری در تهران برگزار خواهد شد، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه جندی شاپور اهواز با اشاره به سه فرایند برتر انتخاب شده از سوی دبیرخانه جشنواره کشوری گفت: طراحی و به کارگیری سامانه نقل و انتقالات دانشجوی در دانشگاه جندی شاپور از دکتر تولی و همکاران، ارتقاء کیفی و عملکردی دانشجویان دارای رتبه تحصیلی با استفاده از تکنیک CBT در دانشگاه جندی شاپور از مهندس کمیلی، دکتر موهیول و همکاران و پیشبرد و ارتقای آموزش و یادگیری درس آناتومی با استفاده از تلفن همراه از دکتر بیاتی و همکاران سه فرایند برتر انتخاب شده از سوی دبیرخانه جشنواره کشوری هستند.

به گزارش مهر، در جشنواره شهید مطهری که روز دوشنبه هفته جاری (ساعت ۹:۳۰صبح) در دانشگاه جندی شاپور اهواز برگزار خواهد شد، فرزند شهید مطهری سخنرانی خواهند کرد. همچنین جشنواره کشوری نیز در تاریخ دهم اردیبهشت ماه سال جاری در تهران آغاز خواهد شد و اختتامیه آن هم روز دوازدهم اردیبهشت همزمان با بزرگداشت شهید مطهری است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان