کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 303938
تاریخ انتشار: شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، امسال و در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که از روز ۱۷ اردیبهشت‌ماه جاری به مدت ۴ روز در شهر کرمان برگزار می‌شود، بیش از ۳۰ استاد و نوازنده پیشکسوت موسیقی نواحی کشور برای نخستین بار به جامعه هنری کشور معرفی و از آنها تجلیل خواهد شد.

در این دوره از جشنواره حدود ۹۰ هنرمند در قالب گروه‌نوازی و تک‌نوازی در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اجرای برنامه می‌کنند که نزدیک به ۸۰ درصد از این هنرمندان برای نخستین بار است که شناسایی و به جامعه هنری کشور معرفی می‌شوند.

از موارد قابل توجه نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که می‌توان به آن اشاه کرد اینکه در میان این هنرمندان بیش از ۳۰ استاد پیشکسوت موسیقی از مناطق مختلف کشور حضور دارند که با اینکه بعضی از آنها بیش از هفتاد سال سن دارند، اما پیش از این جامعه موسیقی کشور از آنها شناختی نداشته‌ و امسال برای نخستین بار به جامعه هنری کشور معرفی و از آنها تجلیل خواهد شد.

پس از انتشار فراخوان نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نزدیک به ۲۰۰ گروه موسیقی از سراسر کشور متقاضی حضور در این دوره‌ی جشنواره موسیقی نواحی بودند که در مرحله نخست ۶۰ گروه تایید شده و در مرحله دوم نزدیک به ۹۰ هنرمند در قالب ۲۰ اجرای گروهی و ۱۸ تک‌نوازی به مرحله پایانی جشنواره راه یافتند.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز ۱۷ تا ۲۱ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در شهر کرمان برگزار می‌شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان