کد خبر: 303830
تاریخ انتشار: جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، روز پنجشنبه  در جریان برگزاری کنگره انجمن پزشکان کودکان ایران و همچنین بزرگداشت دکتر قریب، از تلاش های علمی و خدمات ارزنده و ماندگار دکتر ولایتی تقدیر ولوح سپاس انجمن به وی اهداء شد.

دکتر ولایتی متخصص اطفال که از شاگردان ویژه دکتر قریب محسوب می شود در این کنگره، مقاله علمی و تحقیقی خود را با عنوان “نقش ویتامین د در جلوگیری و درمان بیماری سل” که حاصل تحقیقات سال های ۹۳ و ۹۴ بر روی حدود ۷۳ کودک در بیمارستان مسیح دانشوری بود ارائه کرد.

انجمن پزشکان کودکان ایران به پاس خدمات ۳۷ ساله دکتر ولایتی در عرصه های مختلف سیاسی، علمی، پرشکی و اجرایی لوح تقدیر خود را در این مراسم که با حضور شخصیت ها، اساتید و مقامات مختلف کشور همراه بود به دکتر ولایتی اهدا کرد.

در متن این پیام آمده است: انجمن شما را در ۳۷ مین کنگره بزرگداشت استاد محمد قریب به عنوان چهره شاخص و ماندگار پزشکان کشور به همکاران محترم معرفی کند. شما دانش آموخته مکتب قریب و پیرو موفق راه آن شادروانید. اولین توفیق شما در دوران رزیدنتی با کشف استعداد سرشار، سلامت نفس و مبانی معنوی وجودتان توسط استاد شکل گرفت و با معاشرت های مکرر با ایشان صیقل یافت و این تکامل خوش یمن با ارتباط مستمر با بزرگان سیاسی دنیا و تحقیق و تفحص درباره نامداران تاریخ ایران و اسلام به اوج رسید و موجب شد تا شما شخصیتی استثنایی و عملکردی خارق العاده داشته باشید.

همچنین رییس انجمن پزشکان کودکان ایران در لوح تقدیر خود با اشاره به خدمات ارزشمند دکتر ولایتی به کشور که قبل از انقلاب آغاز و با همان شدت ادامه دارد، افزوده است: این خدمات به قدری زیاد و متنوع است که ارائه فهرست آنها هم کاری است سخت و از جمله طی ۱۶ سال مسئولیت وزارت امور خارجه در مشکل ترین دوران که مستلزم سفرهای پی در پی، پر تنش و سرنوشت ساز بود علیرغم دوری از خانه و خانواده با عزمی راسخ و توانی استثنایی چنان کارنامه درخشانی از خود به بار گذاشته اید که مسئولین وزارت امور خارجه شما را به عنوان الگوی کار خود می شناسند و بزرگان فعلی وزارت خارجه همه تعلیم یافتگان مکتب شما هستند و مهمتر اینکه در این ایام هیچگاه از پزشکی فاصله نگرفته اید و پیوسته پزشک بودن را شغل اصلی خود می دانستید.

در این لوح تقدیر به خدمات دکتر ولایتی در نشان دادن تاریخ ایران و اسلام با انتشارات متعدد و متنوع و سلسله برنامه های تلویزیونی که نزد صاحبنظران و اسلام شناسان جایگاه رفیعی دارد و تقدیر در سطوح ملی و بین المللی و افتخار دریافت نشان درجه یک اشاره شده است.

انجمن همچنین به فعالیتهای پزشکی وی از زمان رزیدنتی تا کنون در حوزه ترجمه، تالیف، انتشار مقالات متعدد علمی، سخنرانی های تخصصی و فوق تخصصی در سطوح ملی و بین المللی در خصوص کودکان و بیماری های عفونی و به ویژه سل اشاره و افزود: تصدی جنابعالی در بیمارستان مسیح دانشوری که چون نگینی بر تارک دانشگاه شهید بهشتی و کشور می درخشد با پژوهشکده های متعدد، مرکز پیوند اعضاء، تجهیز به آخرین تکنولوژی و نیروی انسانی مجرب جایگاه رفیعی که در سطح بین المللی و کشور دارد و مورد وثوق سازمان بهداشت جهانی است و فعالیت های علمی آن نقش موثری در ارتقاء رتبه علمی کشور داشته و انتشار اطلس مایکوباکتریوم ها برای اولین در دنیا حاصل زحمات شما در این مجموعه است.

کنگره انجمن پزشکان کودکان ایران و طب اطفال و همچنین بزرگداشت دکتر قریب از روز چهارشنبه آغاز و تا شنبه ۴ اردیبهشت در محل کتابخانه ملی ادامه دارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان