کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 303777
تاریخ انتشار: جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی(ع) برگزار شد با اشاره به طرح مبارزه با فساد و بدحجابی اظهار کرد: عده ای با طرح مبارزه با فساد و بدحجابی مخالفت می کنند تا یک مشت لاابالی از آنها رضایت داشته باشند و این طرز فکر برای فرهنگ اسلامی مخرب است.

وی خطاب به مخالفان طرح مبارزه با بدحجابی گفت: قانون امر به معروف و نهی از منکر با همت این مجلس عزیز و عظیم حزب الهی تصویب شد اما عده ای جرات نکردند آن را ابلاغ کنند که این کار توسط رئیس مجلس صورت گرفت.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه بی حجابی کلیدواژه فساد اخلاقی و اقتصادی است افزود: مبارزه با بی حجابی به معنای حجاب اجباری نیست.

امام جمعه مشهد افزود: بنده از نیروی انتظامی غیور و دلاور که با کمال قدرت در این عرصه وارد شده است تشکر می کنم زیرا مسئول امنیت اجتماعی نیروی انتظامی است اما باید در این عرصه آیین نامه مدون داشته باشد.

وظیفه برخورد با مفاسد اخلاقی با کیست؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به سخنان برخی مسئولان که ورود نیروی انتظامی به این مسئله را نادرست می دانند، ادامه داد: در ساختار این نیرو، معاونت امنیت اجتماعی وجود دارد، اگر برخورد با مفاسد اخلاق توسط نیروی انتظامی غیرقانونی است چرا در آن معاونت امنیت اجتماعی وجود دارد؟

وی گفت: قابل قبول نیست که برخی از مسئولان برای اینکه یک قشر لامذهب را دنبال خود یدک بکشند از فساد حمایت کرده و این حرکت نیروی انتظامی را تخطئه می کنند!

امام جمعه مشهد با بیان اینکه عده ای این کار را دخالت در زندگی مردم می دانند افزود: اگر دزد و آدم کٌش را از خیابان ها جمع کردند و آنان را گرفتند، دخالت در زندگی مردم است؟

آیت الله علم الهدی گفت: شما با این حرف ها قصد دارید چه کسانی را به دنبال خود راه بیندازید و به چه جریان هایی متصل شوید؟

وی متذکر شد: آیا نمازگزاران و مردم متدین اهل عبادت از این حرف های شما خوششان می آید یا یک مشت آدم هرزه که می خواهند خانواده های با عفت را به میدان فساد بیاوردند و آن ها را ابزار خود قرار دهند؟

بی حجابی کلید واژه امنیت اخلاقی است

خطیب جمعه مشهد با تکذیب یک جمله که برخی رسانه ها از قول وی آن را منتشر کردند، ابراز داشت: برخی در دستگاه های اطلاع رسانی خود جمله ای را از بنده منتشر کردند با مضمون اینکه بی حجابی از اختلاس بدتر است، بنده همچین جمله ای را نگفتم و در صفحات اجتماعی خود این را کامل توضیح دادم اما معتقدم بی حجابی کلید واژه امنیت اخلاقی است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: فساد اخلاقی و اقتصادی یک رابطه دو سویه است، انسان هایی که در جریان توسعه ثروت و قدرت به دنبال فساد اقتصادی هستند، نقطه اوج آن عیاشی و تولید فساد اخلاقی است.

وی گفت: فساد اخلاقی و اقتصادی مقابله و سنگر جنگ با علی (ع) است، عنصری نمی تواند به فساد اخلاقی آلوده باشد اما ادعای محبت علی را بکند، با یک ذکر خشک و خالی انسان دوست علی نمی شود.

راه افتادن به دنبال فساد اخلاقی، فساد اقتصادی را در پی دارد

آیت الله علم الهدی افزود: وقتی یک زن و دختر جوانی با کشف حجاب و صورت آرایش کرده، سر و گردن خود را در نگاه مردان هرزه گذاشت فساد اخلاقی توسعه پیدا می کند و انسانی که می خواهد شهوت خود راعملی کند راهی جز آلوده شدن به فساد اقتصادی و اخلاقی ندارد.

امام جمعه مشهد عنوان داشت: اخلاق از انجا فاسد می شود که غریزه جنسی و ارضای آن آنقدر بی بندوبار می شود که هر رهگذری در خیابان در مقام ارضای شهوت قرار بگیرد، آن وقت جامعه مهد فساد شده و کلیدواژه آن بی حجابی است.

طراحی لباس ها اجازه خرید به خانواده های با عفت را نمی دهد

خطیب جمعه گفت: آن هایی که در عرصه فساد اخلاقی حاضرند به دنبال توسعه تجمل و درآمد نیز هستند و به همین دلیل دست به فساد اقتصادی می زنند و برخی عناصر شیطان مسلک نیز از آن طرفداری می کنند.    

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: ما امروز در شرایطی زندگی می کنیم که خانواده های با عفت وقتی می خواهند لباس بخرند می گویند طرح های نانجیب به ما اجازه تهیه لباس مناسب نمی دهد.

قرارداد بستن با شرکت مدلینگ ایتالیایی نابودی فرهنگ را در پی دارد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به انعقاد قرارداد با شرکت طراحی ایتالیایی گفت: در این ممکلت شما می روید و با یک شرکت مدلینگ ایتالیایی که هنر و تجارتش طراحی لباس است قرارداد می ببندید که برای ما از بلاد کفر لباس طراحی کند؟

خطیب جمعه مشهد ابزار داشت: آیا این درست که یک شرکت مدلینگ ایتالیایی آمده است برای ما طراحی کند؟ ما به چه روزی افتاده و چه وضعی دچار شدیم؟ مردم ما خون دادند و شما امروز وکیل و وزیر شدید که ما مردم این کار را بکنید؟

امام جمعه مشهد گفت: جوانانی که در فناوری هسته ای، نانو و سایر علوم پیشرفت کردند آیا در طراحی لباس اسلامی فکر و مغز ندارند و باید یک شرکت مدلینگ ایتالیایی فرهنگ هرزگی غرب را برای ما ایجاد کند؟

آیت الله علم الهدی افزود: اینها یک واقعیت هایی که باید مردم ما متوجه شوند و بصیرت دینی مردم ما اجازه این هتک حرمت ها را در جامعه نخواهد داد.

آرامش، نقطه امتیاز اهل بهشت

آیت الله علم الهدی در بخش دیگر از سخنانش ضمن ادامه تفسیر سوره انسان ابراز کرد: خداوند هشت بار در قرآن کریم، تکیه زدن، متکی بودن و استراحت بر تخت های بهشتی را به عنوان نعمت و نقطه امتیاز اهل بهشت معرفی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با طرح این سوال که چرا استراحت و آرامش جزو نعمت های بهشتی است گفت: زندگی در دنیا آمیخته با نگرانی است، آن هایی که اهل دنیا هستند و در توسعه قدرت و ثروت اهتمام می ورزند، دائما نگران هستند زیرا هر چه مال یک شخص بیشتر شود دل مشغولی های او نیز افزایش خواهد شد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: آن اندازه که اضطراب در زندگی یک خانواده متمکن وجود دارد در زندگی یک خانواده فقیر وجود ندارد و راحت تر زندگی می کنند.

خطیب جمعه مشهد افزود: همچنین اهل آخرت نیز در دنیا دل نگران هستند زیرا نمی دانند که اعمال آن ها مورد رضایت خداوند قرار می گیرد و آیا از عذاب قبر و آخرت در امان هستند، به همین دلیل آنان نیز در دنیا آرامش ندارند.

وی با بیان اینکه اهل بهشت هیچ دغدغه و نگرانی نخواهند داشت گفت: بزرگترین ویژگی بهشت، آرامش و نفی نگرانی است، انسان در استراحتگاه خود در بهشت می نشیند و در آرام ترین وضعیت جسمی قرار می گیرد.

امام جمعه مشهد ابراز داد: انسانی که در دل قدرت زندگی می کند دچار وحشت است زیرا هر لحظه احساس می کند که قرار است این قدرت از او گرفته شود، همچنین یک آدم ثروتمند نیز همچنین نگرانی هایی را دارد اما در بهشت هیچ اضطراب و نگرانی وجود نخواهد داشت.

اعتکاف اوج عبادت و بندگی

آیت الله علم الهدی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص)عنوان داشت: هر انسانی دو خانه یکی در بهشت و یکی در جهنم دارد، وقتی انسان ها در بهشت و جهنم قرار می گیرند، خداوند پرده ها را بالا می زند و به اهل بهشت خانه های آنان در جهنم را نشان می دهد و خطاب می رسد اگر در دنیا معصیت پروردگار را انجام می دادید اکنون باید در خانه های جهنمی خود سکونت داشتید.

امام جمعه مشهد خطاب به جوانانی که در اعتکاف به سر می برند گفت: آن آرامشی که در بهشت به انسان مومن می دهند پاداش همین اطاعت کردن و بندگی خداوند در دنیا است و خوشا به حال شما که در بهترین وضعیت سه روز خداوند را عبادت خواهید کرد.

حضرت علی بزرگترین مبارز فساد اقتصادی

وی گفت: پیامبر اسلام  خطاب به حضرت علی(ع) فرمودند، هیچ فردی مومنی نیست که تو را دوست نداشته باشد و هیچ انسان منافق و دشمنی نیز نیست که از تو بغض و کینه نداشته باشد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: مومن دلداده حق است و به هر که مظهر خداست به او عشق می ورزد، علی در بین موجودات از همه بهتر و رنگ اللهی در او زیاد است.

خطیب جمعه مشهد افزود: در وجه الله بودن علی(ع)، یک پیام تکوینی وجود دارد و آن ولادت علی در میان کعبه است و حضرت علی بزرگترین مبارز در فساد اقتصادی بوده است.

 

 

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان