کد خبر: 303750
تاریخ انتشار: جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، غلامرضا نصراله پور ظهر امروز جمعه در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز خوزستان که با حضور خیرین و مسئولان شهری، استانی و کشوری در سالن ایثار دزفول برگزار شد، اظهار کرد: در بسیاری از جلسات شنیده شده که عده ای از خیران مدرسه ساز دزفولی خواسته اند که به جای ساخت مدرسه به اقدامات دیگری روی بیاورند و ادعا کرده اند که شهرستان دزفول دیگر نیازی به ساخت فضاهای آموزشی جدید ندارد.

وی افزود: این در حالی است که درسال گذشته دزفول از نظر تعداد و کیفیت فضاهای آموزشی شاخص مطلوبی در سطح استان خوزستان نداشت.

رئیس آموزش و پرورش دزفول در خصوص دلایل عقب ماندگی این شهرستان از ساخت و ساز فضاهای آموزشی گفت: دزفول یکی از قدیمی ترین شهرستان ها محسوب می شود به گونه ای که مطابق با بررسی ها ۱۱۶ مدرسه در این شهرستان از قدمت بالای ۴۵ سال برخوردار هستند.

نصرالله پور دومین عامل را وقوع جنگ تحمیلی دانست و بیان کرد: در جریان جنگ تحمیلی بسیاری از مدارس دزفول تخریب و یا برخی از مدارس نیز در اثر انفجارهای جنگ فرسوده شدند. پس از انقلاب نیز برخی از مدارس به ویژه در مناطق روستایی با بلوک ساخته شدند که این مدارس با گذشت تمام این سال ها هنوز هم فاقد حیاط و دیگر قسمت های مهم هستند.

وی به نقش مؤثر خیران مدرسه ساز در بهبود وضعیت نامناسب فضاهای آموزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: در واقع هنوز نیز به کمک های زیاد این خیران نیاز داریم.

رئیس آموزش وپرورش دزفول عنوان کرد: دزفول یکی از مناطقی است که کمترین آمار مدارس را در نوبت ثابت صبح  دارد به گونه ای که در حال حاضر تنها ۶۴ درصد مدارس شهرستان شیفت ثابت صبح هستند و سایر مدارس در دونوبت فعالیت می کنند که این مناسب نیست و نیاز است تا فضاهای آموزشی بیشتری در شهرستان ساخت و احداث شود.

نصراله پور بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته آمار دانش آموزان دزفول برعکس سایر شهرستان ها با افزایش دوهزار نفری مواجه شد بنابراین همین عامل و دیگر موارد، لزوم ساخت مدارس جدید و بیشتر را در شهرستان پررنگ می کند.

وی با بیان اینکه خیران مدرسه ساز دزفولی در تمام موارد ازجمله تهیه پوشاک دانش آموزان نیازمند، کمک های آموزشی در زمینه کنکور، مشاوره و پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان نیازمند همواره ورود می کنند، آمادگی آموزش وپرورش را در زمینه همکاری با خیران برای انجام اقدامات خیر و نیکوکارانه در تمام زمینه ها اعلام کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان