تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 30366
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴

ماه ها از بلاتکلیفی سپرده گذراران بانک ها و مؤسسات خصوصی می گذرد؛ تعطیلی برخی بانک ها، عدم شفافیت سازی مسئولان، دامن زدن به برخی شایعه ها و... همه از عواملی بود که باعث فشار روحی و روانی مضاعف بر سپرده گذاران می شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصراهواز ماه ها از بلاتکلیفی سپرده گذراران بانک ها و مؤسسات خصوصی می گذرد؛ تعطیلی برخی بانک ها، عدم شفافیت سازی مسئولان، دامن زدن به برخی شایعه ها و… همه از عواملی بود که باعث فشار روحی و روانی مضاعف بر سپرده گذاران می شد.

حال روز گذشته رئیس بانک مرکزی کشور با اشاره به اینکه موسسه ثامن و مهر اقتصاد از نظر بانک مرکزی مشکلی ندارند گفت: در مدت فعالیت خود توانسته اند مدیریت خوبی بر دارایی های خود داشته باشند.
وی از برنامه بانک مرکزی برای تجمع موسسه اعتباری کوثر با دو موسسه متقاضی مجوز یعنی مهراقتصاد و ثامن خبر داد تا یک بانک جدید در شبکه بانکی کشور شکل گیرد.

این نخستین بار نیست که موضوع ادغام بانک ها برای حل بخشی از مشکلات این بخش را می شنویم؛ بلکه در فاصله سال های ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۰ نیز این موضوع مطرح شد.

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند در چنین شرایطی، ادغام خوب به نظر می رسد اما مهم این است که از آن چه استفاده ای ببریم؛ زیرا به یقین این ادغام سبب صرفه جویی در هزینه های بانک می شود.اما در رفع مشکلات بانکی بدین طریق تردید وجود دارد چراکه بدهکاران معوق نظام بانکی، به طور ذاتی بدهکارند و فرقی نمی کند بدهی آنها مربوط به کدام بانک باشد و حتی با ادغام بانک ها این مشکل به قوت خود باقی می ماند.

انتشار خبر مربوط به ادغام موسسات ثامن، مهر اقتصاد و کوثر در ۲۴ خرداد امسال سبب شد تا سپرده گذاران ثامن با تجمع در مقابل شعب آن، خواهان برداشت از حساب های خود باشند.
این وضعیت سبب شد تا مسئولان موسسه به دلیل حجم بالای تقاضا، قدرت تامین نقدینگی کافی را در یک بازه زمانی کوتاه و چند روزه نداشته باشند که این امر به شایعات مبنی بر ورشکستگی آن دامن زد اما در نهایت بانک مرکزی اعلام کرد که ثامن از موسسات متقاضی مجوز از بانک مرکزی است و مشکلی ندارد.

 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبرگزاری هـورنیـوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری