کد خبر: 303482
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم یادروز سعدی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالات مهر اظهار داشت: همزمانی دو رخداد بزرگ در تاریخ ایرانی و اسلامی که مقارن شده با یادروز سعدی و خجسته میلاد امام علی(ع) فرصت مغتنمی بود که به اندیشه های ژرف این بزرگان توجه بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: بیش از هر زمان دیگر برای رجوع به فرهنگ ایرانی و اسلامی نیازمند اسوه هایی هستیم تا از آثار آنها برای اعتلای زندگی استفاده کنیم.

نوبخت یادآور شد: امام علی(ع) با جا گذاشتن نهج البلاغه درس انسانیت را به ما آموخت و ما باید از این آموزه ها برای زندگی بهتر استفاده کنیم.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور یادآور شد: تلفیق فرهنگ ایرانی اسلامی چهره ای از مباحث فرهنگی این سرزمین را نشان می دهد که در این راستا استفاده از آموزه های بزرگان فرهنگی و دینی می تواند تاثیر فراوانی بر زندگی داشته باشد.

نوبخت همچنین در مورد اختصاص اعتبارات ویژه به استان فارس نیز بیان کرد: استاندار به عنوان نماینده دولت در استان و من به عنوان نماینده دولت به مردم متمدن و با فرهنگ فارس و شیراز قول می دهم که آنچه برای اعتلای این فرهنگ در استان فارس و شهر شیراز نیازمند است را محقق کنیم.

وی تصریح کرد: قول می دهیم هر پروژه ای که برای اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی تاثیرگذار است مورد حمایت قرار گیرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان