کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 303457
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، بیست و دومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا با حضور ۲۳۹ تکواندوکار از ۳۸ روز دوشنبه به میزبانی فیلپین در مانیل آغاز شد که تیم شش نفره کشورمان که با میانگین سنی ۱۸ سال در این مسابقات شرکت کرده بود با کسب سه مدال طلا و دو نقره با اقتدار عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. 

آخرین نماینده ایران علیرضا علیاری بود که در وزن ۶۸- کیلوگرم به مصاف «لیوپ جی کیم» از کره جنوبی رفت و در پایان سه راند مبارزه ۸ بر ۳ بازنده شد و به نشان نقره دست یافت. وی برای رسیدن به دیدار نهایی کار خود را با برتری ۱۷بر۳ مقابل«بنجامین سمبرانو» از فیلیپین آغاز کرد و در ادامه ۸ بر یک مقابل «زولفادیل» از سنگاپور  و ۱۵ بر ۸ مقابل  «یو جین هوانگ» از چین تایپه را شکست داده بود.

در نهایت تیم ملی تکواندو مردان کشورمان با کسب ۳ مدال طلا و ۲ نقره و ۵۶ امتیاز، توانست عنوان قهرمانی قاره کهن را با شایستگی به خود اختصاص دهد.تیم ملی کره‌جنوبی با ۳ مدال طلا، یک برنز و ۴۵ امتیاز دوم شد، تیم ازبکستان با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز (۲۸ امتیاز) و چین با یک مدال طلا و ۳ برنز (۲۸ امتیاز) سوم و چهارم شدند. قزاقستانی‌ها نیز با یک مدال نقره و دو برنز و ۲۲ امتیاز جایگاه پنجم را بدست آوردند.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با شش تکواندوکار در این رقابتها شرکت کرده بود که توسط آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی، سعید رجبی و علیرضا علیاری سه مدال طلا و ابوالفضل یعقوبی دو نشان نقره کسب کرده و با احتساب امتیازات با ارزش پوریا عرفانیان برای چهارمین بار روی سکوی نخست آسیا ایستاد.

خانلرخانی ، هادی پور و خلیفه

اما در گروه زنان ترکیب ایران متشکل از ناهید کیانی، مهسا جدی، حنانه همتی، هانیه اخلاقی، شکرانه ایزدی و ملیکا میرحسینی بود که در نهایت با سه مدال برنز کیانی، جدی و میرحسینی و با ۱۴ امتیاز در مکان هفتم ایستاد.  شدند.

این چهارمین قهرمانی تیم ملی تکواندو مردان کشورمان در رقابتهای قهرمانی آسیا بود. سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ تیم ملی ایران با هدایت رضا مهماندوست و کمک‌های نفراتی چون بهرامی‌نژاد، افلاکی و مقانلو، سال ۲۰۱۴ تیم ملی با هدایت مقانلو و کمک‌های بی باک و خانلرخانی عنوان قهرمانی را کسب کرده بود. 

در این دوره سید نعمت خلیفه و پیام خانلرخانی هدایت تیم ملی را برعهده داشتند. در پایان این مسابقات هم سید نعمت خلیفه به عنوان بهترین مربی آسیا و آرمین هادی پور به عنوان فنی تکواندوکار این دوره از مسابقات انتخاب و معرفی شد. منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان