کد خبر: 303427
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: از ابتدای بحران سیل در استان تاکنون دو هزار و ۶۸۴ خانوار آسیب دیدند و در مجموع به ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از اعضای این خانوارها، امدادرسانی شده است.

علی خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به آخرین وضعیت امدادرسانی به شهرستان‌ها و روستاهای سیل‌زده خوزستان، اظهار کرد: از ابتدای بحران سیل در استان تاکنون دو هزار و ۶۸۴ خانوار آسیب دیدند و در مجموع به ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از اعضای این خانوارها امداد رسانی شده است.

وی افزود: تاکنون تجهیزاتی شامل ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۲۰ دستگاه خودروی پشتیبانی، ۶ فروند قایق، ۲۱ پمپ آب، ۱۷ دستگاه لجن‌کش، ۱۴ دستگاه موتور برق و در مجموع ۲۰ دستگاه کامیون، تریلی، کامیونت، وانت نیسان و مینی‌بوس و همچنین ۲ فروند بالگرد با ۳۳ سورتی پرواز که حدود ۳۵ ساعت پرواز محسوب می‌شود، جهت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده، به کار گرفته شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: همچنین ۱۷۳ باب منزل مسکونی از ابتدای وقوع سیل و آب‌گرفتگی در خوزستان، از آب تخلیه شده‌اند.

وی با بیان این‌که ۱۴۷ روستا در خوزستان در معرض خطر سیل و آب‌گرفتگی قرار داشتند، تصریح کرد: از تمام این روستاها بازدید و خدمات و امدادرسانی لازم ارائه شد. همچنین از برخی روستاها نیز تا سه بار بازدید به عمل آمد.

خدادادی با اشاره به این‌که در مجموع یک هزار و ۲۱۵ دستگاه چادر در اختیار آسیب دیدگان ناشی از سیل قرار گرفت، گفت: ۲۵ هزار مترمربع موکت، ۱۸۰۰ کیلوگرم قند، شکر و چای، ۷۴۰۰ تخته پتو، ۲۰۰۰ کیلوگرم نایلون پوششی، ۵۰۰۰ کیلوگرم حبوبات، ۳۵۰۰۰ قرص نان، ۴۳۰۰ عدد آب معدنی، ۶۰۰۰ هزار وعده غذایی گرم، ۴۰۰ چراغ والور و اقلام بهداشتی به میزان مورد نیاز در مناطق سیل‌زده استان توزیع شد.

وی اظهار کرد: عملیات جست‌وجو و نجات و همچنین اسکان اضطراری در حوادث که به صورت اردوگاه‌های موقت است؛ دو وظیفه اصلی جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود و اگر در مواردی نیروهای جمعیت هلال احمر کمی با تاخیر جهت امدادرسانی در برخی مناطق استان حاضر شدند، به دلیل وسعت حادثه بوده است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان