کد خبر: 303381
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، رئیس ورزش و جوانان آبادان صبح چهارشنبه در این آئین از ارتقای سطح شطرنج و افرایش بهره هوشی در رده های مختلف سنی با بهره گیری ازکادر با تجربه، قهرمانان و اساتید کشوری و جهان به عنوان هدف اصلی راه اندازی این آکادمی نام برد.

پیمان ادیبی ادامه داد: آموزش علاقمندان در این آکادمی با استفاده از جدیدترین روش های آموزشی انجام می شود.

وی بیان کرد: با توجه به پائین بودن سرانه ورزشی در بخش دولتی تلاش کردیم تا بخشی از این کمبودها را از طریق مشارکت بخش خصوصی در ایجاد فضاهای آموزشی در رشته های مختلف ورزشی جبران کنیم.

رئیس ورزش و جوانان آبادان با بیان اینکه آکادمی شطرنج آبادانی دومین آکادمی خوزستان پس از شهر اهواز است، اظهار کرد: در گفتگویی که با هیئت های ورزشی داشتیم، حرکت به سمت و سوی تخصصی تر کردن رشته ها مورد تأکید بود.

ادیبی تصریح کرد: هم اکنون در حال رایزنی با بخش خصوصی برای راه اندازی آکادمی ها و باشگاه های تخصصی در سایر رشته ها از جمله ژیمناستیک، تنیس روی میز و تنیس زمینی هستیم.

وی عنوان کرد: علاقمندان به فراگیری شطرنج می توانند با مراجعه به این آکادمی آموزشهای لازم را زیر نظر مربیان دارای مدرک ملی از جمله فاطمه برقول قهرمان شطرنج جهان فرا گیرند.

رئیس ورزش و جوانان آبادان با اشاره به اینکه رشته شطرنج عاقمندان خاص خود را دارد، افزود: طی دو سال گذشته با وجود تمامی کمبودها در این رشته اما ورزشکاران ما توانستند خوش بدرخشند به طوری که در سال گذشته از میان ۱۰ نفر راه یافته به رنکینگ مسابقات پنج نفر آنان آبادانی بودند.

ادیبی اظهار کرد: استعدادهای نابی در رشته های مختلف در شهرستان آبادان وجود دارد که در تلاشیم با برنامه ریزی های مناسب و کمک گرفتن از توان بخش خصوصی در راستای پرورش این استعدادها بکوشیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان