کد خبر: 303310
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، استاندار خوزستان شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی ورزشی بانوان اظهار کرد: این امکان با یک فوریت ایجاد شده و مسئولان شهری و استانی با خلاقیت خود اقدام به راه اندازی چنین مجتمع فرهنگی ورزشی کردند.

وی افزود: همیشه تنها پول لازم نیست بلکه فکر، برنامه ریزی و تلفیق امکانات در کنار هم می تواند برای مردم رضایتمندی ایجاد کند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مردم چیزی فراتر از حق و حقوق خود انتظار ندارد و مسئولان مؤظف هستند تا امکاناتی به فراخور زحماتی که مردم متحمل می شوند ایجاد کنند.

مقتدایی بیان کرد: ۴۰ درصد واردات و ۱۷ درصد صادرات کشور از خوزستان است و وزارت راه باید به شکلی به خوزستان رسیدگی کند که این استان ظرفیت تردد حجم صادرات و واردات را داشته باشند.

وی ادامه داد: در کنار این نقش و جایگاه صادراتی و وارداتی که خوزستان دارد مردم نیز باید احساس امنیت داشته باشند. نباید به واسطه انجام کاری امنیت مردم و یا حتی آرامش آنها را از بین برد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: باید به دنبال ارزش افزوده باشیم و اگر مقرر شده تا مجموعه را راه اندازی کنیم باید با هزینه ای کمتر آن را در نقطه ای راه اندازی کنیم که به توسعه منطقه منجر شود.

مقتدایی یادآور شد: مجموعه هایی که طی ۷۰ سال اخیر در حاشیه رودخانه کارون ساخته شده به دلیل رعایت حریم رودخانه ها و اصول سازه ای خیلی خوب باقی مانده اند، بنابراین ساخت و ساز یک مکان باید به شکلی باشد که در سخت ترین شرایط ضمن حفظ سرمایه صدمه ای نبینند.

وی خطاب به شهردار و مسئولان شهرداری گفت: برای ساخت و سازها باید توسعه و تأثیرگذاری را مدنظر قرار داد در واقع شهرداری ها باید به دنبال استحصال اراضی و کسب درآمد از راهی باشد که ضمن منتفع شدن مردم امورات خودش را هم تأمین کند.

استاندار خوزستان خبر داد: در منطقه سید خلف و کوی عامری اهواز اقدامات خوبی صورت می گیرد که آینده روشنی را برای این مناطق رقم خواهد زد. کسانی که اطلاعات توسعه مناطق را در اختیار دارند نباید رانتخواری کنند و اطلاعات را به عموم مردم انتقال دهند.

مقتدایی تأکید کرد: مجموعه گردشگری بهمن شیر در منطقه عامری اهواز نیز یک سرمایه گذاری بزرگ است که مردم هم باید از بی نصیب نمانند. این مجموعه اعتباری بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد را با هدف توسعه، رونق اقتصاد، توجه به گردشگری و تغییر ذائقه مردم به خود اختصاص داده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان