کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 303252
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، عیسی منصوری صبح سه شنبه در اولین نشست تخصصی توسعه و اشتغال در سال ٩۵ در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اظهار کرد: کشور ما در حوزه رفتار دولتی تنها به دنبال صدور مجوز است و همزمان نیز قانون هایی تصویب می شود که مجوزها را کاهش دهیم و روند اداری نیز کاهش یابد.

وی افزود: این مسئله از سیاست گذاری های صورت گرفته در دهه چهل شمسی است و مدام تکرار می شود. قاعده این نوع سیاست شکل گیری صنایع بزرگ است و سازمان ها نیز بر همین اساس شکل گرفته و در حال فعالیت هستند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: دولت از حضور بخش خصوصی استقبال می کند اما از سویی اقتصاد بخش خصوصی نیز مبتنی بر تسهیلات بانکی است.

منصوری بیان کرد: تمرکززدایی در حوزه اشتغال در کشور شکل نگرفته است. ما باید فرصت های کارآفرینی ایجاد کنیم، متاسفانه در این زمان بسیاری از مدیران ارشد کشور اصلا به حوزه کارآفرینی وارد نشده اند.

وی ادامه داد: در کشور ما این باور وجود دارد که با رشد اقتصادی اشتغال ایجاد خواهد شد. در صورتی که این سبک در دنیا منسوخ شده است و کارایی ندارد و در کشور ما نیز به طور حتم اجرایی نخواهد شد. اشتغال باید در هر منطقه متناسب با ناهنجاری های اقتصادی خاص همان منطقه ایجاد شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اختیارات استان ها برای تصمیم گیری ها باید افزایش یابد. محور هماهنگی ایجاد اشتغال در هر استان باید مشخص شود که بتوان بر اساس آن برنامه ریزی کرد.

منصوری تصریح کرد: در دوره رکود صنایع بزرگ دچار مشکل می شوند، همین مسئله اهمیت توجه به صنایع کوچک و پایین دستی را نشان می دهد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان