کد خبر: 303246
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، منصور قمر صبح سه شنبه در اولین نشست تخصصی توسعه و اشتغال در سال ٩۵ در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اظهار کرد: جمعیت فعلی شهرستان ماهشهر ٢٨٧ هزار نفر است که در این زمان بیش از ١۶ هزار نفر در این شهرستان جویای شغل هستند که این آمار شایسته قطب پتروشیمی کشور نیست و با استفاده از  ظرفیت های موجود در شهرستان می توان همه این جمعیت جویای کار را شاغل کرد.

وی افزود: کل گردش مالی استان ١٢ هزار میلیارد تومان است که حدود هفت میلیارد این میزان مربوط به صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر است.

فرماندار ماهشهر عنوان کرد: یک کمیته توسعه و سرمایه گذاری در شهرستان فعال شده و ما به دنبال این هستیم تا بخش خصوصی را وارد استان کنیم.

قمر بیان کرد: خوشبختانه پس از برجام فضای التهاب و نگرانی برای سرمایه گذاری در استان کاهش یافته است. ظرفیت های موجود در زمینه اشتغال باید به بالفعل تبدیل شود. در همین راستا بروکراسی اداری باید کاهش یابد. قوانین دست و پاگیر سرمایه گذار را نا امید می کند.

وی گفت: سپرده های سرمایه گذاری خوزستان که اعتبار فراوانی است به حساب بانک های کشوری ارسال می شود در صورتی که اگر تنها یک سوم این میزان به بانک های استانی واگذار شود تسهیلات ارزان و مناسب به منظور افزایش فرصت های سرمایه گذاری فراهم می شود.

بندر ماهشهر ۴۴ درصد ظرفیت اسمی ۵۷ مجتمع پتروشیمی کشور را داراست

همچنین در این مراسم عبدالرضا زرگر مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از سال ٧۶ شروع به فعالیت کرده و مساحت فعلی این منطقه پس از الحاق مناطق جدید بیش از دو هزار هکتار افزایش یافته است.

وی افزود: در این زمان ۵٧ مجتمع پتروشیمی در کل کشور در حال فعالیت هستند که مجتمع های بندر ماهشهر ۴۴ درصد ظرفیت اسمی کل این میزان را تشکیل می دهند.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر عنوان کرد: ١٨ واحد عمده پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در حال فعالیت هستند و از بدو فعالیت تاکنون نیز ١٢۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این منطقه صورت گرفته و ٢۴ هزار میلیارد ریال نیز در زمینه طرح در دست اجرا، هزینه شده است.

زرگر گفت: از مجموع ١۵٠ شرکت مستقر در منطقه ١٢ مورد در زمینه صنایع بالادستی، ١۵ مورد میان دستی و ١٢٩ مورد در قالب شرکت های صنایع پایین دستی در حال فعالیت بوده و در این زمان ٢٧ هزار و ٣٠٠ نفر در منطقه شاغل هستند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان