کد خبر: 303239
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه جاده امید در شهرستان هفتکل اظهار کرد: استان خوزستان هم عرض، طول، سرمایه، ‌اقوام، مرز، اقتصاد و هرچیزی که هیچ جای کشور ندارد را دارد. به لطف خدا این استان از نعمت های بسیاری برخوردار است ولی برای حفظ بهره وری و استفاده از مواهب الهی باید زحمت کشید.

وی افزود:‌ بارندگی های اخیر برخی از زحمات نگهداری از مواهب استان را با خود برد. مسئولان مختلف استان در تدارکات، پشتیبانی، نظامی و انتظامی همکاری خوبی برای ارائه خدمات داشتند. به هر حال از موضوعی که می توانست غافلگیرکننده باشد و زحمات زیادی را به باد بدهد و خسارت بسیار بیشتر از این هم به بار آورد، جلوگیری شد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: از کسانی که دچار رنج و زحمت شدند عذرخواهی می کنم و امیدوارم مردم به بزرگواری خودشان ببخشند. جبران ضررها و خسارت های وارده نیز از مواردی است که دولت مدنظر قرار می دهد ولی اکنون تنها باید رفع مشکل کرده و به دغدغه بعد را نداشته باشیم چون همه دستگاه ها و مجموعه های قانونگذار برای ارائه خدمت به مردم تشکیل شده اند.

مقتدایی بیان کرد: فاز اول بحث سیلاب اطلاع رسانی و فازهای بعدی نیز پیشگیری، امدادرسانی، ‌ تثبیت شرایط و در نهایت هم جبران خسارات است.

وی هشدار داد: کسانی که در مورد سیلاب خوزستان اظهار نظر می کنند مراقب بخش فنی و کارشناسی موضوع باشند چون در کنار خسارت های سیلاب، سال گذشته هم گلایه خود از ریزگردها را دائما متوجه مسئولان می دانستند و خدا را فراموش کرده بودند؛ ما هم التماس خدا کردیم که باران ببار ولی نگفتیم چقدر ببارد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه به هر حال در کنار رحمت الهی زحمت هم هست، ادامه داد: در نهایت از مردم بابت تحمل سپاسگزار، از همراهی آنها تشکر و از زحمات مسئولان امدادرسان و پشتیبان نیز قدردانی می کنم. گزارش کامل عملکرد استان را در روزهای آینده به صورت مبسوط به مردم ارائه خواهیم داد.

مقتدایی عنوان کرد: در مواجهه با سیلاب های اخیر خوزستان با تمام امکانات موجود، به دور از احساسات و با مسئولیت کامل به مردم خدمات رسانی کردیم.

وی گلایه کرد: اگر همان موقع که اعلام به تخلیه خانه ها کرده بودیم، ‌ مردم استان همکاری داشتند لازم نبود که روی پشت بام های خود بایستند. حتی برخی نقاط با حکم قضایی و همکاری مأموران نیروی انتظامی اقدام به تخلیه منازل کردیم.

استاندار خوزستان اضافه کرد: حوادث اخیر خوزستان ناشی از سیل نبود چراکه سیل به یکباره همه چیز را با خود نابود کرده و به زیر گل و لای و آب می برد. خوزستان با سیلاب توأم با هشدارهای قبلی و فرصت برای تخلیه مواجه بود ولی متأسفانه بعضا افراد کم لطفی کرده و محل را ترک نکردند؛ البته این کم محلی ها نیز مانع خدمات رسانی و امدادرسانی مسئولان استان نشد.

مقتدایی تصریح کرد: بعد از ۱۲ سال دریچه های سد که رسوبی ۷۰ سانتی متری داشتند، با این نعمت بارندگی لایروبی شدند. رود کارون هم کامل تا دهانه بهمن شیر شسته شد.

وی در ارتباط با فوت فرماندار دشت آزاگان گفت: جاسم مجیدی پور یکی از زحمت کشان نظام جمهوری اسلامی ایران بود و با وجود نقاهتی که منجر به ضعف بدنی کامل وی شده و می توانست با مرخصی پزشکی به حق خود سرکار نباشد اما در محل کار حاضر شده و دار فانی را وداع گفت.

استاندار خوزستان یادآور شد: در خوزستان با نداشته های خود نسبت به خیلی استان های خود داراتر هستیم. به عنوان نمونه به موازات پل سوم اهواز که از زمان تولد تا تعریض یک خط لوله آب تنها از کنار پایه های آن رد می شد با خلاقیت یک فرد از آن خط لوله آب پل طبیعت را راه اندازی کردیم که امروز یکی از برندهای شهر اهواز است.

مقتدایی با اشاره به اینکه خوزستان قابلیت های زیادی دارد که در رأس همه آنها فرهنگ و فهم مردم این استان است، گفت: مردم و مسئولان شهرستان هفتکل باید از این امکان خدادادی بهره بگیرند و تمام دکه های اغذیه فروشی را به بیرون شهر منتقل کنند. به هر حال خدمات باید استانداردسازی شوند تا ایجاد مشکل و معضل نکنند.

وی خطاب به مسئولان هفتکل ادامه داد: باید با عبور مسیر اهواز به شهرکرد از وسط شهر هفتکل باید ۵۰ تا ۶۰ شغل جدید را در شهر ایجاد و برند خدمات بین راهی را برای این شهر ایجاد کنید. بخش خرید داخلی استان برخی مواقع در شهرها به لحاظ ضعف تجارت و بازرگانی های خرد به سمت سایر شهرهای اطراف می رود ولی اگر خدمات مورد نیاز در مرکز شهر ارائه شود دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان