کد خبر: 303202
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به ارزیابی و ویزیت تیم‌های مراقبت بحرانِ تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مناطق سیل‌زده دزفول، گتوند و شوش گفت: در این مدت تمام بیماران، سرپایی مداوا شدند و تاکنون موردی مبنی بر بیماری واگیردار و مورد فوتی وجود نداشته است.

مهدی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: تیم سلامت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به شرایطی که پس از سیل ایجاد شد، اقداماتی را جهت پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و ویزیت بیماران احتمالی، انجام داد.

وی ادامه داد: در این مدت در ورزشگاه شهید ناحی شهرستان دزفول که محل اصلی اسکان سیل‌زدگان است، ۴۲۴ نفر اسکان یافتند و تیم‌های سلامت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به عنوان تیم مراقبت وضعیت بحران؛ شامل پزشک، ماما، کارشناس بهداشت و محیط و کارشناس پیشگیری با بیماری‌های واگیردار، آن‌ها را ویزیت و به شکل ۲۴ ساعته و شیفت گردان کار خود را انجام می‌دهند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: تیم مراقبت وضعیت بحران دانشگاه علوم پزشکی دزفول تحت پوشش ۲۰ تیم در شهرستان‌های دزفول، شوش و گتوند به ویزیت بیماران، مادران باردار، کودکان و سالمندان می‌پردازد که این تیم در شهرستان دزفول بالغ بر ۱۲۰ نفر را ویزیت کرده است.

توکلی گفت: در این مدت تمام بیماران سرپایی مداوا شدند و همچنین در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول، تاکنون موردی مبنی بر بیماری واگیردار اعلام نشده است.

وی عنوان کرد: همچنین تیم‌های سلامت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول جهت کیت‌های کلرسنجی و نمونه‌گیری از آب نیز اقداماتی انجام دادند؛ به این ترتیب که در این مدت قبل از این که هرگونه آب و غذایی بین سیل‌زدگان توزیع شود، ابتدا کارشناسان تیم مراقبت وضعیت بحران، سلامت آن را تایید می‌کردند و سپس بین افراد توزیع می‌شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تیم‌های مراقبت وضعیت بحران نیز تا لحظه‌ای که آخرین خانوار در چادرهای محل اسکان موقت سیل‌زدگان حضور داشته باشد، در آن مناطق مستقر خواهند بود و همچنان بر سلامت آب و غذا، دفع صحیح زباله و وضعیت بیماران و نمونه‌گیری موارد اسهالی نظارت می‌کنند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان