یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 303158
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اردن (پترا)، اردن در اعتراض به آنچه اقدامات مداخله جویانه ایران در کشورهای عربی نامیده است سفیر خود در تهران را برای مشورت فراخواند.

بر اساس بیانیه دولت اردن، این کشور مدعی شده است که فراخواندن سفیر خود از تهران به دلیل دخالت‌های ایران در کشورهای عربی انجام شده است. ادعای اردن در شرایطی مطرح می‌شود که این کشور با باز کردن مرزهای مشترک خود با سوریه بر روی تروریست‌ ها و انتقال سلاح به آنها یکی از عوامل بحران در سوریه است.

«محمد المومنی» وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی رسمی دولت اردن طی ادعاهایی گفت: پس از حملات به سفارت کشور دوست- عربستان- در تهران و کنسولگری آن در مشهد، با احضار سفیر ایران در امان، اعتراض و محکومیت شدیدمان را در خصوص نقض توافقنامه وین درباره روابط دیپلماتیک به ایران ابلاغ کردیم و خواستار توقف کامل مداخلات در امور کشورهای عربی و احترام به حاکمیت کشورها شدیم اما پاسخی از سوی دولت ایران درباره این درخواستها و درخواست اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی دریافت نکردیم و ایران به راه خود بدون تغییر ادامه داد.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: با توجه به این واقعیت ها، دولت اردن به این نتیجه رسید که ضرورت دارد ارزیابی در این خصوص انجام شود، از این رو تصمیم به فراخواندن سفیر اردن در تهران به منظور مشاوره گرفته شد و به همین خاطر معاون نخست وزیر و وزیر خارجه از سفیر کشورمان در تهران خواست به امان بازگردد.

گفتنی است که این اقدام اردن چند روز پس از سفر «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد عربستان به اردن و دیدار وی با پادشاه این کشور صورت می‌گیرد. بنابر اعلام رسانه‌های اردنی دو طرف در این دیدار موضوع ایران را بررسی کرده بودند.

پیش از این «احمد الجروان» رئیس پارلمان عربی نیز طی یک ادعا، در بیانیه ای ایران و حزب الله لبنان را به دخالت مستقیم یا غیر مستقیم در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرده بود.

پیروزی های محور مقاومت در منطقه بویژه در سوریه و عراق موجب خشم برخی رژیم های مرتجع عربی و در راس آنها رژیم سعودی شده است که در این میان برخی کشورهای دنباله رو، در تبعیت از رژیم سعودی اقدامات خصمانه ای را علیه محور مقاومت در پیش گرفته اند.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان