یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 303150
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فدراسیون جهانی تکواندو برای انتخاب ۱۲۸ تکواندوکاری که قرار است در چهار وزن بانوان و چهار وزن مردان روی «شی هاپ چانگ» ریو ۲۰۱۶ رقابت کنند رقابت در تورنمنت های مختلف و کسب امتیاز برای قرار گرفتن در بین شش تکواندوکار هر وزن و رقابتهای قاره ای را طراحی و اجرا کرد که آخرین مرحله آن یکشنبه شب با معرفی نمایندگان قاره کهن در مانیل به پایان رسید. 

بر همین اساس به غیر از چهار تکواندوکاری که از طریق «وایلدکارت» باید از سوی فدراسیون جهانی معرفی شوند، تکلیف ۱۲۴ سهمیه مشخص شده است. این تعداد سهمیه را تکواندوکاران ۶۰ کشور به خود اختصاص داده اند که کره جنوبی تنها کشوری است که با ۵ تکواندوکار(سه نفر در بخش مردان و دو نفر در بخش زنان) راهی ریو می شود. 

تیم ملی کشورمان به همراه ۸ کشور استرالیا، آذربایجان، برزیل، چین، فرانسه، انگلستان، مکزیک و آمریکا با چهار تکواندوکار در این رقابتها شرکت می کنند. برای تیم ملی کشورمان فرزان عاشورزاده ، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی در بخش مردان و کیمیا علیزاده در بخش زنان سهمیه المپیک کسب کرده اند. 

در کنار این چهار تکواندوکار ، میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی الاصل تیم ملی آذربایجان و راحله آسمانی که با پرچم wtf در ریو مبارزه می کند باعث شده تا ۶ ایرانی برای کسب مدال در ریو پیکار کنند که این خود از سال ۲۰۰۰ که تکواندو به صورت رسمی وارد بازیهای المپیک شده یک رکورد محسوب می شود.

۱۳ کشور تایوان، کراوسی، دومنیکن، مصر، آلمان، ساحل عاج، قزاقستان، مراکش، روسیه، اسپانیا، تایلند، تونس و ازبکستان هر کدام سه سهمیه ، ۷ کشور بلژیک، کلمبیا،گینه نو، عربستان، سوئد، ترکیه و لهستان نیز هر کدام دو سهمیه برای حضور در ریو کسب کرده اند. ۳۰ کشور نیز هر کدام یک سهمیه دارند. 

نکته مهم برای المپیک برزیل غیبت تکواندوکاران ایتالیایی است. در واقع کشوری که در دو المپیک قبلی مدالهای طلا و نقره در این رشته کسب کرده است برای این دوره موفق به کسب سهمیه نشد و نماینده در ریو نخواهد داشت. 

اما جالب ترین نکته مبارزه خانوادگی در ریوست. از چهار سهمیه استرالیا سه سهمیه را خواهران «کارولینه و کارمن مارتون» و «خلیل صفوان» همسر «کارمن» بدست آورده اند. حضور یک عمه و برادرزاده از گینه نو در این رقابتها هم حائز اهمیت است. «کاسمن ماکسیمیلیان» در بخش مردان به همراه عمه خود «سامانتا کاسمن» سهمیه المپیک گرفته اند. منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان