کد خبر: 303142
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان، سردار حسین رحیمی اظهار داشت: در پی دریافت شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با جلب اعتماد آنان و صدور چک های بلامحل، مقادیر قابل توجهی از آنان کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سیستان وبلوچستان پس از انجام بررسی های میدانی و پایش مداوم اطلاعاتی، سر نخ هائی از این کلاهبردار سابقه دار را به دست آوردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: کارآگاهان پلیس با اشراف اطلاعاتی دریافتند که این فرد برای انجام کلاهبرداری های متعدد از کسبه و تجار، در شهرستان های تهران، بم و زاهدان تردد می کند، شب گذشته موفق شدند محل اختفای این متهم را در شهر زاهدان شناسائی و او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه این کلاهبردار حرفه ای از سال ۹۳ به دلیل دریافت وام های کلان از بانک های مختلف و عدم پرداخت اقساط در فهرست سیاه بانک مرکزی قرار گرفته و ممنوع المعامله بوده است، تصریح کرد: وی در تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس اعتراف کرد پس از اینکه با تعدادی از کسبه در شهرستان های تهران، بم و زاهدان معامله انجام داد با پرداخت پول نقد اعتماد آنان را جلب و در معامله های بعدی با این افراد، در قبال خرید کالا چک بلامحل صادر و از آنان ۸۰ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه تاکنون ۱۹مال باخته از استان های تهران، کرمان و سیستان و بلوچستان شناسائی شده اند، خاطر نشان کرد: تجار و کسبه به منظور پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب، در هنگام انجام معاملات اقتصادی دقت کنند تا گرفتار دام افراد سودجو نشوند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان