یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 302930
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، غلامرضا منوچهری عصر امروز در ‌نشست خبری درخرمشهر، شرکت تأسیسات دریایی را به عنوان تنها شرکت داخلی فعال در زمینه لوله‌گذاری معرفی کرد و ظرفیت این شرکت را بیش از نیاز کشور دانست.

وی با بیان اینکه تأسیسات دریایی ۷۰ درصد کارهای فراساحل پارس جنوبی را انجام می‌دهد، اظهار کرد: در سال ۹۳، چهار سکو را وارد مدار کردیم و شش خط لوله فازهای ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ نیز در سال جاری وارد مدار خواهد شد.

مدیرعامل تأسیسات دریایی همچنین از وارد مدار شدن ۴ خط فازهای ۱۹، ۲۰، ۲۱ و احتمال احداث و وارد مدار شدن خط لوله ۲۲ – ۲۴ و یک خط از فاز ۱۴ خبر داد.

منوچهری با اشاره به میزان پیشرفت سکوهای در حال ساخت در یارد این شرکت، عنوان کرد: سکوی فاز ۲۱ حدود ۹۲ درصد، سکوی فاز ۲۰ حدود ۸۶ درصد، سکوی A فاز ۱۹ حدود ۸۷ درصد و سکوی C فاز ۱۹ حدود ۶۲ درصد پیشرفت دارد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ هفت سکو در طول یک سال نصب و پنج سکو را هم راه‌اندازی شده است، افزود: امسال نیز همین برنامه را برای نصب و راه‌اندازی پنج سکو در طول سال دنبال خواهیم کرد.

مدیرعامل تأسیسات دریایی به در حال ساخت بودن سکو های تولید چهار فاز استاندارد در یارد خرمشهر نیز اشاره کرد و افزود: پس از نصب و راه‌اندازی این سکوها و پالایشگاه‌های مرتبط با آن در مجموع ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می‌شود که اگر نفت را ۴۰ دلار و گاز را ۱۰ سنت محاسبه کنیم ارزش تولیدات این چهار  فاز در مجموع ۶ میلیارد دلار در سال خواهد بود.

منوچهری نصب و راه اندازی سکوهای سکوهای ساخت این شرکت را دارای تاثیراتی در عرصه های مختلف دانست و عنوان کرد: تولید این میزان گاز، توان ما را برای تولید آب شیرین برای صنعت و شرب و تا قسمتی کمک به  کشاورزی صنعتی را بالا خواهد برد و حوزه تمدنی گسترده‌ای در این زمینه را ایجاد خواهد کرد.

منوچهری همچنین از افزایش اجاره روزانه دکل ۳۷۵ فوتی مدرن ساخت یارد سنگاپور از ۷۷ هزار دلار به ۱۴۰ هزار دلار خبر داد و افزود: این دکل به زودی برای حفاری در فاز ۱۴ پارس جنوبی  به کار گرفته می‌شود.

وی بر اهمیت حفظ اشتغال در یارد خرمشهر، گفت: با تکمیل فازهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ عملاً پروژه‌های ما به حداقل می‌رسد و باید برای گرفتن پروژه جدید تلاش کنیم.

مدیرعامل تأسیسات دریایی با بیان اینکه صنعت ساخت تاسیسات دریایی و فراساحلی در گذشته به زور کامل وابسته به خارج از کشور بوده ، بومی سازی را اقدامی مهم در راستای ارتقای صنعت نفت کشور برشمرد.

منوچهری اظهار کرد: امروز همه خدمات موردنیاز عرصه ساخت تاسیسات نفتی فراساحلی توسط شرکت‌های پیمانکاری ایرانی انجام می شود.

منوچهری از اشنیک ۵ هزار به عنوان بزرگترین شناور این شرکت  با کارکرد نصب سنگین و لوله‌گذار یاد کرد و ابراز امیدواری کرد از این شناور در پروژه خط لوله گاز عمان استفاده شود.

وی در ادامه عنوان کرد: ساخت سکو جکت سه پایه و لوله‌گذاری از دیگر زمینه های فعالیت شرکت تاسیسات دریایی است که اقتصاد نفتی ما در این زمینه در مقابل تهدیدات تحریمی مقاوم شده است.

مدیرعامل تأسیسات دریایی با اشاره به دستاوردهای خوب شرکت‌های ایرانی در زمینه حفاری، سرویس‌های آن، فراساحل، ساخت پالایشگاه‌ها و دیگر صنایع مرتبط با نفت، عنوان کرد: شرکت‌های ایرانی باید بتوانند بعد از تحریم با سرعت و کیفیت بیشتری کار کنند زیرا اکنون زمان و هزینه اجرا توسط شرکت‌های ایرانی از متوسط معمول جهانی بالاتر و گاهی در حد دو برابر است.

منوچهری بیان کرد: در شرکت تأسیسات دریایی مدیریت خوداتکایی در تولید کالا ایجاد کردیم تا بتوانیم واسطه مؤثری در پساتحریم باشیم و از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ملی استفاده کنیم.

مدیرعامل تأسیسات دریایی تاکید کرد: اینکه کشور توانست فاز ۱۲ را در دوران تحریم با همه گرفتاری‌ها ایجاد کند نشان از ظرفیت‌های اقتصاد ملی و شکل گرفتن اقتصاد مقاومتی دارد.

منوچهری اظهار کرد: انتظار داریم بعد از تحریم سرعت پیمانکاران ایرانی بالا رفته و هزینه‌ها حدا‌قل ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.

 
پسا تحریم دوران پیشرفت شرکت های داخلی

وی در ادامه بر دشواری حضور در بازار منطقه و رقابت با سایر کشورها تاکید کرد و گفت: ما امروز باید با شرکت‌های خارجی تجهیزات خود را به اشتراک بگذاریم چنانچه ما به تازگی در اروپا وارد مناقصه نصب نیروگاه‌های بادی پنچ مگاواتی شده‌ایم.

مدیرعامل تأسیسات دریایی بر لزوم محوری شدن نقش شرکت های پیمانکاری در دوران پساتحریم  و در پی ورود شرکت های خارجی تاکید کرد و گفت: بدنه کار باید توسط پیمانکاران ایرانی انجام شود،‌ مدل‌های قراردادی باید به گونه‌ای باشد که ایرانی‌ها در سطوح بالاتر به کار گرفته شوند.

منوچهری ادامه داد: در پروتکل‌هایی که اخیراً با شرکت‌های خارجی نوشته‌ایم، نقش‌پذیری شرکت تأسیسات دریایی را بالا در نظر گرفته ایم تا بتوانیم پروژه‌هایی را به صورت مشترک در داخل و خارج اجرا کنیم.

مدیرعامل تأسیسات دریایی با تاکید بر اینکه این شرکت مذاکره هدف‌داری با شرکت‌های توسعه‌دهنده بزرگ نفتی نداشته‌اند، بیان کرد: اما با شرکت‌های پیمانکاری هم سطح خود مذاکراتی داشته‌ایم و با آنها قول و قرارهایی برای مشارکت گذاشته‌ایم.

منوچهری از توافق با شرکت «آکرکاورنر» نروژ برای همکای با شرکت تاسیسات دریایی خبر داد و گفت: با شرکت «آکرکاورنر» نروژ که پیش‌قراول صنعت ساخت سکوهای دریایی به خصوص در آب‌های عمیق است، به توافق گسترده‌ای رسیدیم .

وی توضیح داد: این شرکت برای سرمایه‌گذاری و کار در کشور ما ابراز علاقه کرده و به صورت مکتوب خواستار همکاری با شرکت تأسیسات دریایی شده است و این توافقنامه به گونه ای خواهد بود که بخش فاینانس و مدیریت با شرکت نروژی و اجرا با تأسیسات دریایی باشد .

منوچهری تاریخ انعقاد این تفاهنامه را در اردیبهشت ماه جاری پیش بینی کرد.

مدیرعامل تأسیسات دریایی با بیان اینکه آکرکاورنر علاقه دارد در دو منطقه خلیج‌فارس و خزر کار کند، این اتفاق را مقدمه پیشرفت و به روز سازی صنعت سکو سازی در کشور دانست.

وی در ادامه توضیح داد: امیدواریم با کمک آنها تکنولوژی جدیدتری برای ساخت سکو به کشور منتقل شود چرا که تکنولوژی پارس جنوبی ما مربوط به ۲۰ سال گدشته است و شریک شدن با شرکت‌هایی که در لبه دانش قرار دارند برای ما یک ضرورت است.

مدیرعامل تأسیسات دریایی به انتقال سکوی ۷ هزار تنی فروزان، نیز اشاره کرد و گفت: دادن پروژه فروزان به کره از اساس اشتباه بوده اما اینک و در پی عدم انجام به موقع وظایف توسط پیمانکار،این پروژه با رایزنی ها و پیگیری های قضایی به تاسیسات دریایی واگذار شد.

منوچهری از پایان بخش برآوری این سکوی فروزان در سال آتی خبر داد و اظهار کرد: با تأمین اعتبار به‌موقع تا نیمه دوم سال آینده، بخش برآوری این سکو به پایان می‌رسد .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سطوح فلزی در کره ساخته شده است،با در اختیار گرفتن پروژه فروزان ما مبلغی معادل ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دلار کار به داخل کشور منتقل کرده‌ایم که این مبلغ باید توسط فلات قاره تأمین شود.

منوچهری همچنین با اشاره به مشکلات شرکت صدرا آمادگی شرکت تاسیسات دریایی را برای کمک به صدرا در امر احداث سکوها نفتی اعلام و اظهار کرد: آمادگی خود را به دوستان صدرا برای همکاری اعلام کرده‌ایم و حتی حاضر هستیم در یارد صدرا در قسمت مجزایی این سکوها را بسازیم.

مدیرعامل تأسیسات دریایی از برگزاری جلسه ای مشترک در این راستا با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(مالکیت فعلی صدرا با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء است) خبر داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان