کد خبر: 302888
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ابراهیم پیرامون در گفتگو با مهر، اظهار کرد: خوشبختانه با پیش بینی و اطلاعیه های به موقع سازمان هواشناسی، ستاد مدیریت بحران استان خوزستان و ستاد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در خصوص بارش های گسترده و وقوع پدیده سیلاب، نیروهای عملیاتی و ستادی این شرکت به موقع در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی افزود: با توجه به گستردگی حوزه عملیاتی، وجود رودخانه های متعدد فصلی و پرآب و خروشان دائمی و همچنین دریاچه سدهای بزرگ کشور در حوزه عملیاتی این شرکت چندین تیم عملیاتی متشکل از واحدهای مختلف بازرسی فنی، خطوط لوله، HSE، بهره برداری و تعمیرات راه اندازی تا در صورت وقوع حادثه در کوتاهترین زمان ممکن بتوان وارد عمل شد.

مدیرعامل بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تصریح کرد: در حوزه رودخانه کشکان خطوط لوله انتقال نفت بر اثر سیلاب و بالا آمدن بی سابقه سطح و فشار آب این رودخانه در معرض فشار شدید قرار گرفت.

پیرامون ادامه داد: خطوط مذکور بر اثر فشار شدید سیلاب در معرض آسیب جدی قرار داشت که با سرعت عمل بلافاصله تیم عملیاتی در محل مستقر و عملیات مهارسازی پس از حدود ۲۱ ساعت کار سنگین این خط لوله مهار و ایمن سازی شد و با این اقدام از وقوع یک حادثه بزرگ زیست محیطی جلوگیری شد.

وی بیان کرد: با هوشیاری و سرعت عمل نیروهای عملیاتی این شرکت در این حادثه  حتی یک قطره نفت هم از این خط لوله که حدود ۵۰۰ متر از آن از درون سیلاب عبور می کرد نشت نکرد.

به گزارش مهر، شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان با دارا بودن ۲۷ هزار کیلومترمربع حوزه عملیاتی و وجود رودخانه های پرآب و دائمی همچون کارون، دز، کرخه، کشکان و دریاچه سدهایی همچون شهید عباسپور، مسجدسلیمان، گتوند، بالا رود، دز و کرخه در حوزه عملیاتی آن که عبور خطوط لوله انتقال نفت را از مسیرهای کوهستانی و یا مشرف به رودخانه های دائمی اجتناب ناپذیر می سازد، بیش از سایر شرکت های نفتی در معرض خطرات سیل است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان