کد خبر: 302881
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، در ادامه رقابتهای  کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا که به میزبانی فیلپین در مانیل جریان دارد کیمیا علیزاده موفق به کسب سهمیه المپیک شد تا تکواندو ایران با چهار سهمیه مهیای حضور در المپیک ٢٠١۶ ریو شود.

 علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم پس از استراحت در مرحله نخست و برتری ١٩ بر صفر مقابل «فیترینا» از اندونزی راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی که برای کسب سهمیه المپیک باید به دیدار نهایی صعود می کرد، در این مرحله به مصاف «نیاما گارانگ» از نپال رفت و با ارائه یک مبارزه برتر راند اول را ١٣ بر یک به سود خود خاتمه داد و در نهایت همانند بازی اول خود در راند دوم و با نتیجه ١۵بر٢  کار را تمام کرد و با شکست حریف موفق به کسب سهمیه المپیک شد. 

تکواندو ایران پیش از این توسط عاشورزاده، خدابخشی و مردانی سه سهمیه المپیک را در بخش مردان کسب کرده بود و علیزاده چهارمین سهمیه تکواندو ایران برای حضور در المپیک ٢٠١۶ می باشد. 

تکواندو بانوان ایران از المپیک ٢٠٠۴ آتن تاکنون در هر دوره با یک تکواندوکار در المپیک ها حضور داشته است. ساناز شهبازی در المپیک ٢٠٠۴ ، سارا خوش جمال فکری در المپیک ٢٠٠٨ و سوسن حاجی پور در المپیک ٢٠١٢ توفیقی نداشتند. علیزاده چهارمین بانوی تکواندو إیرانی است که امید زیادی برای کسب مدال به وی می رود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان