کد خبر: 302854
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فروش نوروزی بازارچه‌های صنایع دستی در نوروز ۹۵ از مرز ۳۲ میلیارد تومان گذشت.

به گزارش ایسنا، با توجه به اجرای طرح یکسان سازی بازارچه‌های نوروزی، فروش صنایع‌دستی در سطح کشور و بر اساس آمارها و گزارش‌های اعلام شده از سوی استان‌ها به معاونت صنایع دستی کشور رقم مجموع از مرز ۳۲ میلیارد تومان گذشت.

آمار قطعی فروش صنایع دستی ۶۷۵ بازارچه در ۳۱ استان کشور در ایام نوروز ۱۳۹۵ به رقمی بالغ بر ۳۲ میلیارد و ۴۳ میلیون تومان رسیده است. این آمار صرفا مربوط به فروش بازارچه‌های نوروزی بوده و آمار فروشگاه‌های صنایع دستی در نقاط مختلف کشور در آن لحاظ نشده است.

در نوروز ۹۵ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و انجام هماهنگی‌های لازم در ایام پیش از نوروز و با هماهنگی و همکاری مسئولان استانی، امسال این بازارچه‌ها با رشد قابل قبول و چشمگیری روبرو بوده است.

همچنین، با توجه به ارائه انواع متنوعی از صنایع دستی مانند نمد، دست‌بافته‌های سنتی، جاجیم، گلیم، سفال، سرامیک، معرق چوب، مس، قلمزنی، پته‌دوزی، ترمه‌دوزی و دیگر نمونه‌های صنایع‌دستی در بازارچه‌های استانی رشد قابل ملاحظه‌ای در میزان فروش به وجود آمده است.

میزان فروش صنایع دستی در بازارچه‌های نوروزی سال گذشته ۲۴۰ میلیارد ۹۴۸ میلیون ریال بوده که با رشدی حدود ۳۳ درصد به رقم ۳۲ میلیارد و چهل و سه میلیون تومان رسیده است. در نوروز ۹۵ فروش صنایع دستی در برخی از استان‌ها از جمله استان گیلان، کرمانشاه، خوزستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، یزد و … با رشد قابل ملاحظه‌ای همراه بوده است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان