کد خبر: 302776
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش تسنیم از اهواز، سعید رئوفی نسب پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنچه اتفاق افتاد وقوع سیلاب بود که منجر به افزایش دبی ورودی به رودخانه به ۴۰ برابر بود، یعنی ما در حالت عادی ۲۰۰ مترمکعب ورودی داریم این میزان به ۸ هزار مترمکعب رسیده بود.

وی افزود: ما با نگاه به بحث پایداری سد و اینکه رهاسازی حداقل خسارت‌ها را به پایین‌دست وارد کند، مسئله را با مدیران آب و برق خوزستان مدیریت کردیم خوشبختانه اکنون وضعیت تحت کنترل است و خانواده خودمان نیز در پایین‌دست سد دز سکونت دارند.

مدیرعامل شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز تصریح کرد: وضعیت پایداری سد دز کاملاً عادی است، در حال حاضر میزان ورود آب به دریاچه حدود ۲ هزار مترمکعب بر ثانیه هست که هزار مترمکعب آن خارج و هزار مترمکعب آن در حال ذخیره‌سازی است.

وی خاطرنشان کرد: بحث بارش‌ها را به‌صورت جدی رصد می‌کنیم، در حال حاضر ۲ هزار مترمکعب آب وارد دریاچه می‌رسد و این را در حال مهار هستیم، یک سیلاب ۸هزار مترمکعب بر ثانیه‌ای که این سیلاب‌ها معمولاً هزارساله یا ده‌هزارساله اتفاق می‌افتند و در طول عمر سد دز بی‌سابقه بوده اکنون مهارشده است.

رئوفی نسب گفت: چنانچه بار دیگر ورود آب زیاد بشود بازهم کنترل خواهیم کرد، فعلاً جای نگرانی وجود ندارد، وضعیت تحت کنترل، آماده‌باش و رصد کامل است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان