کد خبر: 302759
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

علی خدادادی در گفت‌وگو با تسنیم در اهواز، درباره آخرین آمار از وضعیت خانوارهای متأسی از سیل اظهار داشت: بر اثر سیل تاکنون ۹۸۸ خانوار آسیب دیده در سطح استان داشته‌ایم که این تعداد خانوار معادل ۴۷۴۱ نفر است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون تلفات جانی نداشته‌ایم، افزود:  438 امدادگر و نجاتگر وهمچنین ۷۷ نفر از پرسنل هلال احمر برای رسیدیگی و ارائه خدمات به سیل‌زدگان فعالیت داشته‌اند که در این راستا ۱۸ آمبولانس، ۱۶ پیکاب،۴ کامیون، ۳تریلی، ۲کامیونت،۶ وانت نیسان و ۳دستگاه مینی‌بوس به کار گرفته شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه ۲۸ باب منزل به دلیل سیل تخلیه شده است، بیان کرد: تعداد منازل تخریب شده به ۸ باب می‌رسد.

وی درباره تفکیک خانوارهای آسیب دیده گفت: مناطق و روستاهای یوسف‌آباد، عریض احمدی و بندچراغ در شهرستان رامهرمز ۲۴۸ خانوار معادل۱۱۶۴ نفر؛ چم‌شور، نمره پنج و باریکی در شهرستان لالی ۸خانوار معادل ۵۰نفر؛ سطح شهر و منطقه مومنی در شهرستان ایذه با ۱۷ خانوار معادل ۱۴۴نفر؛ منطقه ملاثانی در شهرستان باوی با ۳۰خانوار معادل ۱۳۵ نفر؛ بخش چلو و منطقه اسلام‌آباد در شهرستان اندیکا با ۲خانوار معادل ۱۵ نفر؛ بستان و مسیر الله‌اکبر در شهرستان دشت‌آزادگان تعداد ۴۸ خانوار معادل ۲۱۶ نفر و همچنین مناطق و روستاهای هفت‌شهیدان، گلگیر و عنبر در شهرستان مسجدسلیمان با تعداد ۲۶خانوار معادل ۱۱۷ نفر به دلیل سیل در آسیب‌دیده‌اند.

خدادادی در ادامه آمار افزود: شاه‌نبی، پاچه کوه و حیدر آباد در شهرستان امیدیه با ۷۲ خانوار معادل ۳۹۶ نفر؛ سیدعلی، نهرمسلم و خنافره در شهرستان شادگان با ۳۰خانوار معادل ۱۳۵ نفر؛ علی‌کله، بن جعفر، عباس‌آباد و زاویه در شهرستان دزفو با ۱۹۱خانوار معادل ۶۶۳ نفر؛ بیت‌یدی، چعب دباد و چعب زیذ در شهرستان شوش با ۱۲۰خانوار معدل ۵۴۰نفر؛ الوار، منطقه بیاب و چم گلک در شهرستان اندیمشک با ۳۰ خانوار معادل ۱۴۸نفر؛ میداوود، روستای آب‌گندو در شهرستان باغملک با ۳۲خانوار معادل ۸۱۴۴ نفرو همچنین الهایی، گبیر یک، نبی سادات و جسانیه در شهرستان اهواز با ۱۳۴ خانوار معادل ۸۷۴ نفر از دیگر شهرستان‌های متآسی از پیامدهای سیل هستند.

وی با بیان اینکه همچنان اقلام معیشتی و خوراکی در بین خانواده‌های سیل‌زده توزییع می‌شود، تصریح کرد: تعداد ۳۹۲ چادر، ۲۹۸۳ پتو در بین آسیب‌دیدگان توزییع شده است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان