کد خبر: 302738
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی در اخطاریه شماره ۱۳ خود که امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ منتشر کرد نوشت: پیرو اخطاریه شماره ۱۲ جمعه مورخ ۹۵/۱/۲۷ به اطلاع می‌رساند آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی بیانگر این است که از شب شنبه و طی روز یکشنبه بارش شدید باران با احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در گلستان و نیمه شرقی مازندران رخ خواهد داد که این شرایط در بعداز ظهر یکشنبه خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در بر می‌گیرد.

این سازمان در ادامه اخطاریه خود نوشته است: دمای هوا از شنبه تا یکشنبه در مناطق شرقی ۴ تا ۶ و در مناطق غربی ۶ تا ۱۰ درجه در سواحل دریای خزر کاهش خواهد یافت و دریا نیز مواج و طوفانی خواهد بود. همچنین خلیج فارس بویژه مناطق میانی و شرقی آن و دریای عمان از امروز تا دوشنبه مواج و طوفانی خواهد بود. (باد شمال غربی با سرعت ۵۰ تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت)

بر اساس این اخطاریه بارش در دامنه‌های البرز و جاده‌های کوهستانی تا دوشنبه عمدتاً به شکل برف است که سبب لغزندگی جاده می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور توصیه کرده است که برای گذر از جاده‌های کوهستانی تمهیدات لازم اتخاذ شود و در مناطق هشدار سیل از توقف و بر پا کردن چادر در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان