کد خبر: 302686
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ناخدا یکم عرشه و ستاد نادر حمودی در گفتگو با مهر، ضمن تبریک هفته ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: آحاد نیروهای مسلح در طول مدت خدمت صادقانه خود در دوران پس از تحریم اقدامات بسیار ارزنده و عملی را به انجام رسانده به طوری که توانایی فعلی آحاد نیروهای مسلح به ویژه ارتشیان دلاور قابل مقایسه با دوران اولیه جنگ نیست.

وی ضمن تاکید بر بروز بودن تجهیزات نظامی و دفاعی مورد نیاز ارتشیان اظهار کرد: نیروهای مسلح در اجرای اوامر فرماندهی کل قوا (بنا بر شعار سال) اقدامات عملی را به انجام رسانده و باز هم انجام می دهد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر تصریح کرد: تحریمها و تنگناهای موجود هیچگاه سبب رکود و ایستایی در کارها نمی شود.

حمودی یادآور شد: ارتش افتخار دارد که در طول دوران خدمت خود برای کشور پهناور ایران اسلامی، همیشه برابر قوانین جاری کشور و قانون اساسی، حافظ تمامیت ارضی کشور و ارزشهای مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای نیروهای متعددی از جمله نیروی زمینی، هوایی، دریایی، قرارگاه پدافند هوایی و حضرت خاتم الانبیاء ارتش است، گفت: نیروی دریایی نیز همچون سایر نیروها در ۲۰ فروردین ماه ۱۳۶۷ در دریا جنگ نابرابر و رو در رویی را با نیروهای آمریکایی و استکبار جهانی و نه تنها با عراق داشت.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر ادامه داد: در این جنگ نابرابر و رو در رو، ناوهای جوشن و سهند در خلیج فارس جانانه به مبارزه پرداختند و در نهایتِ حفظ و پاسداری از مرزهای آبی کشور، نیروهایشان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

حمودی اظهار کرد: رشادتهای نیروی زمینی ارتش نیز به همین گونه بوده است، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از ۴۶ هزار شهید را تقدیم کشور کرد.

وی از نیروی زمینی به عنوان جلو دار ورود هجمه کشورهای متحد ارتش بعث عراق نام برد و تصریح کرد: امام راحل (ره) روز ۲۹ فروردین ماه را به نام روز نیروی زمینی ارتش نامگذاری کردند و به لحاظ رشادتهای تمامی نیروهای ارتش اعم از دریایی، هوایی، زمینی و پدافند این هفته به نام هفته ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر یادآور شد: پایگاه دریایی خرمشهر و آبادان به عنوان نماینده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته و بهتر از آن در منطقه خوزستان در حال انجام ماموریت و وظایف خود در زمینه پاسداری از آبهای نیلگون شمال خلیج فارس و دوشادوش سایر همرزمان خود در سپاه و ناجا است.

حمودی در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح برنامه های این پایگاه در هفته ارتش از غبار روبی گلزار شهدا و قرائت زیارت عاشورا، پیاده روی کارکنان پایگاه با همراهی و خانواده هایشان، شرکت در نماز جمعه آبادان و سخنرانی قبل از خطبه ها به عنوان برخی ازبرنامه های انجام شده از ۲۹ فروردین تا امروز نام برد.

وی گفت: محفل انس با قرآن، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی همچون دو و میدانی و طناب کشی ویژه کارکنان به عنوان دیگر برنامه های قابل اجرا در این هفته نام برد.  منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان