کد خبر: 302611
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فرهنگ پور صدامی در گفت‌وگو با تسنیم در خرمشهر، اظهار داشت: برخلاف آنچه تصور می‌شد، سیلاب با سرعت بیشتری حرکت کند اما سرعت و حجم آن به دلیل ورود به اراضی کشاورزی و تالاب‌های بالادست کاهش‌یافته است.

وی افزود: تاکنون سیلاب حتی به‌طور کامل تا اهواز نیز نرسیده است، حجم سیلاب از ۴۷۰۰مترمکعب به ۲هزار مترمکعب در اهواز خواهد رسید و اکنون ۴۰کیلومتر با اهواز فاصله دارد، بر این اساس یا نیمه‌شب امشب یا صبح شنبه وارد اهواز می‌شود.

مدیر امور آب منطقه جنوب عنوان کرد: ورود سیلاب به اهواز ناگهانی نیست بلکه شاهد افزایش ارتفاع تدریجی آب خواهیم بود، پیش‌بینی می‌کنیم اوج ورود سیلاب به اهواز را در بعدازظهر شنبه شاهد باشیم، بعدازآن سیلاب به‌صورت تدریجی وارد آبادان و خرمشهر خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت کنونی حجم سیلاب ورودی به آبادان و خرمشهر زیر۱۵۰۰مترمکعب پیش‌بینی می‌شود و تا پیش از روز یکشنبه در آبادان و خرمشهر شاهد ورود آن نیستیم.

پور صدامی گفت: در بازدیدهای میدانی اقدامات خوبی از سوی دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه فرمانداران آبادان، خرمشهر و شادگان اتخاذ شده است که با وجود این تمهیدات امیدواریم که بدون حادثه جدی از این بحران گذر کنیم.

وی بیان کرد: مسئولان در سازمان آب و برق خوزستان لحظه‌به‌لحظه در حال جمع‌آوری آمار و جلوگیری از افزایش خسارت هستند، دستگاه‌های عمرانی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در حال بی‌خطر سازی مناطق احتمالی بحران هستند، احداث سدبندها نیز به‌خوبی پیش رفته است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان