کد خبر: 302555
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش تسنیم از شهرستانهای استان خوزستان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مرتضی بیگدلی در خطبه‌های نمار جمعه دزفول اظهار داشت: اگر تحقق اقتصاد مقاومتی بخواهد موفق باشد با رویه معمولی اداری فعلی که تاکنون بوده اثری نداشته و در آینده هم نخواهد داشت.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی روحیه‌ای می‌خواهد که مقابل آمریکا و غرب بایستد و در حوزه اقتصادی تحول ایجاد کند که این موضوع با حرکت‌های اداری کنونی و مسیر گذشته تا به حال ممکن نیست.

امام جمعه موقت دزفول عنوان کرد: اگر می‌خواهیم زمینه توسعه کشور و بستر ایجاد اقتصاد مقاومتی را در جامعه فراهم کنیم باید تولید را تقویت و واردات را کاهش دهیم.

وی گفت: سال گذشته بیش از ۴۱ میلیارد دلار انواع محصولات در بخش‌های مختلف مصرفی وارد کشور شده است که این مقوله با محور اقتصاد مقاومتی در تضاد و تقابل است.

حجت‌الاسلام و‌المسلیمن بیگدلی بیان کرد: در صورت کاهش واردات زمینه توسعه فرصت‌های شغلی و عمران و آبادانی کشور به نحوی مطلوب فراهم و اقتصاد ایران رونق بیشتری می‌گیرد.

وی افزود: حادثه سیلاب و باران‌های اخیر نشان داد که برای مقابله با حوادث باید بیشتر از گذشته آماده باشیم هر چند اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دزفول برای برگزاری مراسم اعتکاف آماده است و بیش از ۴۰ مسجد این شهرستان آماده بیش از ۴ هزار اعتکاف کننده است.

وی گفت: امنیت و آرامش که امروزه در میهن اسلامی ایران حکم فرماست به برکت وجود این سربازان مقدس است و امنیت موجود در کشور را مدیون رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و دست توانای سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و از جان گذشتگی جوانان و رزمندگان ایران اسلامی هستیم.

*امام جمعه هندیجان: حضور پرشور جوانان در اعتکاف پشتوانه معنوی جامعه است

امام جمعه شهرستان هندیجان در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه اعتکاف و ایام‌البیض‌ از پنج‌شنبه هفته آینده شروع می‌شود، گفت: ‌مراسم اعتکاف در سه مسجد شهرستان هندیجان از جمله مسجد جامع و مسجد امام علی در کهباد و مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) بر‌پا می شود که ان‌شاءالله به برکت حضور جوانان اعتکاف امسال با‌شکوه‌تر و معنوی‌تر برگزار شود.

وی بیان کرد: کسی که به قصد قرب خدا اعتکاف کند خداوند بین او و جهنم سه خندق ایجاد می‌کند، بنده از همه جوانان و مردم و مسئولان دعوت می کنم در این اعتکاف شرکت کنند. جوانان به مسئولین نیاز ندارند بلکه این مسئولین هستند که برای حفظ صندلی‌های خود به جوانان نیاز دارند اما اگر همه مسئولین شرکت کنند برای تصفیه نفس و اعتقادات خود آنهاست.

امام جمعه هندیجان تاکید داشت: امسال، سال اقتصاد مقاومتی است مسئولان باید بیشتر دقت کنند تا سرمایه‌های ملی حیف و میل نشود و جلوی  منکرات و ریخت و پاش بیت‌المال را بگیرند. اصلاح الگوی مصرف یعنی اقتصاد مقاومتی است مسئولانی که لیاقت مدیریت ندارند نباید سرکار گماشته شوند و مدیری که در شرایط بحرانی اقدام نکند لیاقت و شایستگی مدیریت را ندارد.

وی در ادامه گفت: کشاورزان به دنبال آب بودند و راز و نیاز و عبادت کردند تا گندم آنها به این مرحله رسیده و اگر این سرمایه‌ها اتلاف شود خیانت است اگر این گندم‌ها متعلق به مسئولان بود‌ باز هم اینگونه مدیریت می‌کردند‌؟ اگر نیروهای بسیج به داد گندم‌ها نرسیده بودند همه آنها از بین می‌رفتند این چه مدیریتی است؟

شمیل‌پور ادامه داد: با اینکه مردم و کشاورزان و برخی مسئولان زحمت کشیدند تا آب به گند‌ها برسد اما درست مدیریت نکردند سامانه‌های هواشناسی پیش‌بینی کرده بودند چرا مسئولان درست مدیریت بحرانی خود را آشکار نمی‌کنند و نتوانستند مدیریت کنند و زحمت‌های مردم را از بین می‌برند.

امام جمعه هندیجان تاکید کرد: اگر ما مخابرات داریم چرا مردم شاکی هستند و آنتن‌دهی تلفن آنها ضعیف است احیانا اگر برای کسی حادثه‌ای اتفاق بیفتد چگونه اطلاع‌رسانی کند مسئولان مخابرات باید به مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه و  تلفن‌های ثابت خانه‌های هندیجان رسیدگی کنند.

وی گفت:آسفالت مسیر ۲۰۰ متری دانشگاه پیام نور هندیجان مشکل دارد و با کمترین بارندگی دانشگاه تعطیل می‌شود و اگر مسئولین شهرداری قرار شود خرج کنند مسیر این دانشگاه را آسفالت کنند جوانان ما در آن جا تحصیل می کنند پس باید به آنجا خدمات رسانی شود.

‌انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان