کد خبر: 302542
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

تیم بسکتبال پتروشیمی قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد.

به گزارش ایسنا، تیم بسکتبال پتروشیمی با کسب چهارمین بردش در فینال لیگ برتر بسکتبال برابر نفت آبادان قهرمان این فصل از مسابقات شد و جشن قهرمانی برپا کرد.

کوارتر اول این مسابقه با امتیازآوری حدادی برای پتروشیمی شروع شد و این تیم همان ابتدا هفت امتیاز از میزبانش پیش افتاد. نفتی ها که در این دیدار محمد جمشیدی ملی پوش خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند در سه دقیقه نخست امتیازی کسب نکردند تا اینکه موتور گلزنی زلاتکو روشن شد و فاصله را به یک امتیاز رساند. شوت‌های یک امتیازی این بازیکن نفت را پیش انداخت.

پنج دقیقه از بازی گذشته بود و نفت ١١ بر ٩ از مهمانش پیش بود. خبر بد برای پتروشیمی بعد از مصدومیت بهنام یخچالی که این بازی را از دست داده آسیب دیدگی ادگار سوسا بازیکن خارجی ماهشهری ها بود.

دقایق پایانی این کوارتر برای پتروشیمی بود و عملکرد خوب تاکوان دین در دفاع و حمله این تیم را از میزبانش پیش انداخت و در نهایت پتروشیمی با نتیجه ٢٠ بر ١٣ به برتری رسید.

در کوارتر دوم نیز پتروشیمی تیم برتر میدان بود و در همان سه دقیقه اول بازی ٢٧ بر ١۶ پیش افتاد و فاصله را به بیش از ۱۰ امتیاز رساند. این تیم ادگار سوسا بازیکن خارجی‌اش را دیگر در اختیار نداشت و او به دلیل مصدومیت روی نیمکت نشسته بود اما در عوض موتور سه امتیازی پتروشیمی روشن شده بود و بازیکنان این تیم فاصله امتیازی را افزایش می‌دادند.

تاکوان دین ستاره ماهشهری‌ها در کوارتر دوم بود و هرکاری که دوست داشت در دفاع و حمله انجام می‌داد. فاصله امتیازی ایجاد شده فرصتی بود تا مهران شاهین طبع سرمربی پتروشیمی به حامد حدادی هم استراحتی بدهد.

در اواسط کوارتر دوم تماشاگران دو تیم علیه یکدیگر شعار می‌دادند که با دخالت مسوولان دو تیم فضا آرام شد؛ حدادی هم از روی نیمکت تماشاگران ماهشهری را آرام می‌کرد. کوارتر دوم مسابقه هم با برتری پتروشیمی همراه بود و در نهایت این تیم توانست زمان دوم مسابقه را با نتیجه ٢٣ بر ١٢ به سود خود تمام کند و نیمه اول را ۴٣ بر ٢۵ به سود خود به پایان برساند.

کوارتر سوم مسابقه با برتری قاطع پتروشیمی همراه بود. سامری سرمربی نفت که از کوارتر دوم بازیکنان ذخیره‌اش را وارد میدان کرده بود دوباره نفرات اصلی را به بازی فرستاد و سعی داشت فاصله امتیازی را جبران کند اما موفق نبود و بازیکنان پتروشیمی با عملکرد خوب در دفاع و حمله موقعیت‌هایشان را به امتیاز تبدیل می‌کردند. شش دقیقه از کوارتر سوم گذشته بود که پتروشیمی ۵٧ بر ٣۴ از حریفش پیش بود و در آستانه قهرمانی قرار داشت.

در ادامه نفتی‌ها سعی داشتند با شوت‌های سه امتیازی فاصله با مهمان را کاهش دهند؛ زلاتکو و آتشی شوت‌های خود را به سمت سبد حریف پرتاب می‌کردند اما زیاد موفق نبودند اما در طرف مقابل بازیکنان پتروشیمی به سادگی از دفاع میزبان خود عبور می‌کردند و امتیاز می گرفتند. کوارتر سوم مسابقه با نتیجه ٢٣ بر ١٧ به سود پتروشیمی به پایان رسید تا ماهشهری‌ها با خیال آسوده‌تری کارشان را ادامه دهند.

کوارتر پایانی در شرایطی آغاز شد که پتروشیمی ۶۶ بر ۴٢ پیش بود. با توجه به اختلاف ایجاد شده جذابیتی در بازی وجود نداشت و تماشاگران نفتی هم با سکوت خود نظاره‌گر ادامه رقابت بودند. تماشاگران ماهشهری هم که تقریبا از قهرمانی تیمشان مطمئن بودند ابتدا تیم خوب و سپس حریف را تشویق می‌کردند. تماشاگران نفت هم به دنبال آنها تیم پتروشیمی را تشویق کردند تا نشان دهند همین که قهرمانی لیگ بسکتبال برای خوزستان بوده خوشحال هستند.

کوارتر پایانی کم امتیاز پیش می‌رفت و بازیکنان آرام رقابت را ادامه می‌دادند. سرمربیان دو تیم نفرات اصلی خود را از زمین خارج کردند و جوان تر ها کار را ادامه دادند و در نهایت پتروشیمی با نتیجه ۸۳ بر ۵۷ میزبامش را شکست داد و قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد. کوارتر چهارم هم با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ به سود پتروشیمی تمام شد.

پتروشیمی و نفت آبادان سهمیه غرب آسیا را گرفتند.

نکته جالب توجه در دقایق پایانی بازی این بود که تماشاگران دو تیم یکدسته شدند و دو تیم را تشییق می کردند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان