کد خبر: 302529
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

با روشن شدن مشعل‌های طرح فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری، نخستین کارخانه احیای مستقیم از طرح‌های استانی فولاد آماده بهره برداری شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بر اساس گزارش ایمیدرو، طرح فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح‌های هفت‌گانه فولاد استانی است که با راه‌اندازی آن ۸۰۰ هزار تن به ظرفیت آهن اسفنجی کشور افزوده می‌شود. طرح فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری به عنوان نخستین طرح از طرح های فولاد استانی است که اکنون بخش احیاء آن آماده بهره‌برداری است که در اردیبهشت ماه با حضور مقامات عالی کشور راه‌اندازی می‌شود.

بخش احیاء تعدادی از طرح‌های فولاد استانی نیز قرار است به تدریج در طول سال ۹۵ به مرحله بهره‌برداری برسند.

طرح‌های هفتگانه فولاد استانی شامل طرح فولاد سفیددشت در استان چهارمحال و بختیاری، نی ریز در استان فارس، میانه در استان آذربایجان‌شرقی، شادگان در استان خوزستان، بافت در استان کرمان، قائنات در استان خراسان جنوبی و طرح فولاد سبزوار در استان خراسان‌رضوی هستند.

طرح‌های فولاد استانی از شهریور سال ۱۳۸۵ کلنگ‌زنی شدند اما به دلیل مشکلات تامین نقدینگی معوق مانده بود که از نیمه دوم سال ۹۲ با تلاش‌های ایمیدرو در دولت یازدهم و حل مشکل نقدینگی این واحدها به ویژه با مشارکت بخش خصوصی با سرعت بیشتری ادامه یافت.

بر اساس این گزارش، طی دو سال گذشته بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به طرح‌های فولاد استانی تزریق شده، هر چند ظرفیت هر یک از این طرح ۸۰۰ هزار تن تعیین شده اما قابلیت افزایش ظرفیت تا یک میلیون تن نیز برای آنها پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام‌مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان