کد خبر: 302519
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش تسنیم از اندیمشک، همزمان با کاهش ورود آب به مخازن سد دز در شهرستان اندیمشک سیلاب و طغیان رودخانه دز و بسترهای آبی شمال استان خوزستان آرام شده است.

حمیدرضا چت‌چیان در بازید از سد دز در اندیمشک گفت: با توجه به آغاز سیلاب و ورود بی سابقه آب به مخازن سد دز کنترل و مهار آب در این سد قابل تقدیر است.

وزیر نیرو افزود: با آغاز بارندگی در مناطق و بسترهای آبی رودخانه و سد دز، حجم ورود آب به دریاچه این سد به ۸ هزار مترمربع در ثانیه رسید که به خوبی کنترل و مهار شد.

عبدالحسین مقتدایی نیز در حاشیه بازدید از سد دز در اندیمشک عنوان کرد: استان خوزستان با پیش بینی و فراهم‌سازی تمام خدمات مورد نیاز آماده مقابله با حوادث این حوزه در بخش کنترل و مهار سیلاب و حوادث آن است.

استاندار خوزستان گفت: مجموعه سد دز و تمامی بخش‌های اجرایی و خدماتی استان با جدیت به دنبال ارائه خدمات مور نیاز و رفع ضرورت‌های شهروندان هستند و تعیین خسارت‌های حاکم بر اقلیم شهرهای مختلف استان پس از بررسی‌های نهایی و از طریق مراجع صالح اطلاع‌رسانی خواهد شد.

حمید‌رضا گودرزی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تمامی خدمات مورد نیاز کنترل و مهار سیلاب ناشی از بارندگی‌های اخیر در منطقه اجرا و عملیاتی شد.

وی افزود: با وجود حجم گسترده بارندگی در منطقه شمال استان خوزستان و شهر اندیمشک هیچ روستایی در این منطقه خالی از سکنه نشده و خدمات به شهروندان ادامه دارد.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: وضعیت سد دز و کرخه اندیمشک در حالت مطلوب قرار دارد و هر گونه شایعه مبنی بر ایجاد خسارت بر بدنه این سدها کذب است.

علی قلاوند نیز در گفت و گو با تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: با آغاز بارندگی در منطقه شمال خوزستان تیم‌های تخصصی جستجو نجات جمعیت هلال‌احمر اندیمشک در سیلاب با بررسی و شناسایی نقاط خطر در سطح شهرستان، طرح عملیاتی را تهیه و تدوین کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک اظهار کرد: ۶ تیم تخصصی امداد و نجات برادران، ۶ تیم تخصصی توانا واحد خواهران، تیم BHCU و تیم‌های پشتیبانی در عملیات به همراه ۲ دستگاه آمبولانس، ۱ دستگاه خودروی نجات، یک دستگاه خودروی کمک‌دار، یک دستگاه مینی‌بوس این جمعیت  به ارائه خدمات مورد نیاز به شهروندان پرداختند.

محمد رضا پاپی نیز در جلسه برسی خدمات کنترل و مهار سیلاب گفت: ۴۵۰ تن از پرسنل شهرداری به‌طور کامل به همراه تجهیزات شهرداری، شامل سه دستگاه لودر، هشت دستگاه کمپرسی و شش دستگاه خودروی عملیات امداد و نجات آتش‌نشانی و کلیه ماشین آلات خدمات شهری جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی آماده‌باش کامل هستند.

شهردار اندیمشک افزود: تمامی خدمات و تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات به شهروندان به صورت کامل پیش‌بینی و آماده‌سازی شده است.

به گزارش تسنیم، اداره آب و فاضلاب خوزستان میزان ورود آب به دریاچه و سد دز اندیمشک را پس از کنترل و مهار سیلاب کمتر از ۵ هزار متر مربع در ثانیه اعلام و اوضاع این سد را مطلوب اعلام کرد.

همچنین  با کاهش دبی رودخانه دز و فروکش کردن سیلاب در محدوده حمیدآباد، جاده شوش ـ دزفول از صبح جمعه بر روی خودروها بازگشایی و تردد در این مسیر به حالت عادی بازگشت.

ساکنان ۱۳ روستای سیل‌زده  شهر شوش در شمال خوزستان نیز به محل‌های امن منتقل شده و امکانات مورد نیاز آنها تأمین شده است.

با کاهش دبی رودخانه دز شرایط رو به عادی شدن پیش می‌رود و روند بررسی خسارت‌های وارده به روستاها، زمین‌های کشاورزی و زیر‌ساخت‌های شهری آغاز شده است.

شهرداری دزفول نیز، علمیات پاک‌سازی و بهسازی محل‌های آسیب دیده در این شهر را با مشارکت شهروندان و بخش‌های مختلف شهری و اجرایی آغاز کرده است.

طبق اعلام شهرداری دزفول خسارت ناشی از سیلاب به شهر دزفول گسترده بود و بوستان‌ها و جاده های ساحلی این شهر به صورت کامل به زیر آب رفته‌اند.

انتهای پیام/‌منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان