کد خبر: 302479
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

 به گزارش مهر، علی یزدانی با اشاره به اینکه ۸۸ هزار واحد صنعتی در کشور داریم که ۸۰ هزار واحد آن صنایع کوچک هستند، گفت: ۹۲ درصد از صنایع کشور صنایع کوچک هستند که از این تعداد واحد صنعتی تنها ۱۷ درصد آن تعطیل یا راکد است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از صنایع کوچک باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: توسعه صنایع کوچک، حمایت و ایجاد زیر ساخت‌ها از ماموریت‌های ما در سال جاری خواهد بود.

یزدانی با بیان اینکه ۹ هزار واحد کوچک و متوسط مورد حمایت قرار خواهد گرفت، اذعان داشت: تکمیل دو هزار واحد نیمه تمام با ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات مورد نیاز و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه از اولویت‌های کاری در سال جاری خواهد بود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نبود دانش فنی و تکنولوژی، اختلاف شرکا، عدم بازاریابی مناسب و نبود نقدینگی را از مشکلات صنایع عنوان کرد و افزود: حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی، می طلبد که همه باهم حرکت کنیم و در کنار دولت نقش خودمان را هم ببینیم.

یزدانی  تصریح کرد: بانک توسعه صادرات مکلف شده است بیش از ۷۰ درصد منابعش در راستای صادرات باشد این امکانی است که  برای صنعتگران فراهم شده است.

وی با اشاره  به ایجاد اشتغال پایدار در صنایع گفت: ۴۲ درصد از اشتغال صنعتی کشور در شهرک های صنعتی و صنایع کوچک اند که با آموزش آنها می توان به توسعه بیشتر صنایع کمک کرد چون آموزش یکی از کارهای اولویت دار برای بهبود وضعیت واحدهای کوچک است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اتصال واحدهای کوچک به واحدهای بزرگ در قالب پیمانکاری های فرعی در رشته‌های تخصصی مرتبط برای تسهیل تولید را یکی از ماموریت‌های این سازمان در سال ۹۵ عنوان کرد و ادامه داد: تعامل با بانک‌ها و تشکیل خوشه های صنعتی از ماموریت‌های دیگر سازمان است.

وی در خصوص یارانه تولید و صادرات هم گفت:در سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان یارانه صادراتی داشته ایم. یزدانی تاکید کرد: چنانچه واحد‌هایی که بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، مورد حمایت قرار گرفته و راه اندازی شود ۹۷ هزار نفر اشتغال را به همراه خواهد داشت.

یزدانی یادآور شد: واحدهای کوچک اشتغال پایین تر از ۵۰ نفر و  واحد های متوسط اشتغال بالای ۵۰ نفر را ایجاد خواهد کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان