کد خبر: 302399
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، هوشنگ حسونی زاده افزود: ورودی لحظه ای به مخزن سد دز افزون بر هشت هزار متر مکعب بر ثانیه بوده که سرریزهای این سد به منظور مهار سیلاب مذکور به میزان چهار هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه بازگشایی شد.

حسونی زاده بیان کرد: میزان سرریز خروجی آب متناسب با میزان ورودی تنظیم می شود.

وی افزود: میزان پیک ورودی به سد کرخه سه هزار و ۳۰۰ متر مکعب بر ثانیه بوده که با توجه به میزان حجم خالی این سد، در مخزن سد تسکین و کنترل شد.

معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: مدیریت سیلاب در حوضه دز از میزان خسارت به طور چشمگیری کاسته است.

همچنین مهران مومن غریب، مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان بر تحت کنترل بودن شرایط حوضه های آبی استان تاکید کرد و گفت: از سه روز پیش در کلیه ادارات مربوط به سازمان آب و برق خوزستان در شهرهای استان، کشیک شبانه روزی به منظور رصد کردن آخرین اتفاقات رودخانه ها فعال شده است.

وی افزود: سازمان آب و برق از چند روز قبل در جلسه ستاد بحران استان وضعیت بارندگی های بالادست و ظرفیت مخازن را تشریح کرد و با اعلام هشدار در این جلسه و اطلاع رسانی وسیع از طریق مدیران امور مناطق و شرکت های بهره برداری به فرمانداری ها، بخشداری ها، دهداری ها و دستگاه های ذیربط از جمله هلال احمر و جهاد کشاورزی شهرهای استان شرایط را کنترل کرده است.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان