کد خبر: 302340
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سید فتح‌الله هاشم‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم در اهواز اظهار داشت: از روزهای گذشته با صدور اطلاعیه‌ها و هشدارها از سوی مسئولان امر جمعیت هلال احمر در اهواز امکانات خود را برای امدادرسانی به مردم بسیج کرده است.

وی افزود: بیش از ۲۰۰ نفر امدادگر هلال احمر در اهواز، با در اختیار داشتن سه دستگاه آمبولانس، دو خودروی کمک‌دار و کامیونت با حضور در صحنه در حال امداد رسانی به مردم در مناطق و روستاهای نزدیک به رودخانه کارون در شهرستان اهواز هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: امروز جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان اهواز با حضور فرماندار اهواز برگزار شد و مقرر شد روستاهای در معرض خطر سیلاب با ارائه هشدارهای لازم آماده شوند و برخی نیز تخلیه شدند.

وی با اشاره به میزان آب‌گرفتگی در برخی روستاها گفت: روستای گویر از روستاهای حاشیه اهواز تخلیه شده و مردم این روستا توسط جمعیت هلال احمر در یک سوله که در اختیار این جمعیت قرار گرفت در بیش از ۵۰ چادر امدادی اسکان داده شدند.

هاشم‌نژاد افزود: در شهر الهایی نیز یک سوله تحویل هلال احمر شده که تعداد ۲۰ چادر برای روستای نبی سادات تحویل شد چراکه بنابر پیش‌بینی‌ها این روستا به‌احتمال زیاد کاملاً زیر آب می‌رود و حتماً باید تخلیه شود.

وی با اشاره به مخاطرات افزایش دبی رودخانه کارون در شهر اهواز نیز گفت: خطر در شهر اهواز از ساعات پایانی امشب و بامداد فردا جدی‌تر می‌شود و توسط نیروهای امدادی هشدارهای لازم به ساکنان روستاهای اطراف شهر اهواز داده شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: از روزهای گذشته با هماهنگی‌ها و اقدامات مناسب و پای کار بودن ظرفیت‌های گوناگون در استان ماشین آلات راهسازی اقدام به احداث سیل‌بند و تقویت نقاط محتمل برای حادثه کردند که این اقدامات در کاهش مشکلات بسیار مؤثر بوده است و باید از مسئولان مربوطه برای این دست هماهنگی‌ها تشکر کرد.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان