کد خبر: 302284
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر،ندا شهسواری با قهرمانی در مسابقات تنیس روی میز آسیای میانه برای دومین دوره متوالی سهمیه حضور در بازیهای المپیک را بدست آورد.

در ادامه مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک که در هنگ کنگ جریان دارد و در فینال رقابت های منطقه آسیای میانه، ساعتی پیش ندا شهسواری که با غلبه بر حریفان ازبکستانی و قزاقستانی خود به این مرحله از رقابت ها راه یافته بود برابر کیم از ازبکستان به میدان رفت و موفق شد در طول ۷ گیم، این بازیکن را شکست دهد.

شهسواری در گیم های اول و دوم و چهارم این دیدار با نتایج ۱۱ بر ۷، ۱۱ بر ۵ و ۱۱ بر ۹ شکست خورد اما ۴ گیم دیگر را با نتایج ۱۱ بر ۵ (گیم سوم)، ۱۲ بر ۱۰(گیم پنجم)، ۱۱ بر ۵ (گیم ششم) و ۱۲ بر ۱۲(گیم هفتم) به سود خود تمام کرد.

طبق برنامه، قهرمان مناطق مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک در هنگ کنگ  صاحب سهمیه المپیک می شود. بدین ترتیب شهسواری با کسب عنوان قهرمانی در منطقه آسیای میانه به سهمیه لازم برای حضور در المپیک ریو دست یافت.

این بازیکن در حالی موفق به کسب این سهمیه شد که حضور در المپیک لندن را هم در کارنامه دارد.

همچنین در فینال بخش مردان مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک منطقه آسیای میانه در هنگ کنگ، نیما عالمیان و نوشاد عالمیان به مصاف هم رفتند که طی آن نیما عالمیان برادرش را ۴ بر ٢ شکست داد.

در این بازی نوشاد عالمیان در گیم های دوم و سوم ١١ بر ٨ و ١١ بر ٧ پیروز شد اما سایر گیم ها را با نتایج ١١بر ٧، ١١ بر ٨، ١١ بر ٩ و ١١ بر ۵ واگذار کرد.

با رقم خوردن این نتیجه نیما عالمیان برای نخستین بار صاحب سهمیه المپیک شد. این در حالی است که برای المپیک لندن نوشاد عالمیان به این سهمیه دست یافته بود.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان