کد خبر: 302254
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸

عصر اهواز - مدیرکل هواشناسی خوزستان نسبت به احتمال آبگرفتگی مناطق مجاور رودخانه کارون در مسیر شهر اهواز در پی بارندگی‌های امروز و امشب هشدار داد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

کوروش بهادری گفت: انتظار می‌رود بارش‌هایی که اکنون در برخی از شهرهای استان با شدت آغاز شده تا امشب به اوج خود برسد.

وی تصریح کرد: هم اکنون شاهد بارندگی شدید همراه با رگبار و رعد و برق در دهدز و نیز بارندگی شدید همراه با باد شدید با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت را در بهبهان هستیم.

بهادری افزود: در حال حاضر رامهرمز، آغاجاری، امیدیه، ایذه و مسجدسلیمان بارندگی شدید همراه با باد شدید را شاهد هستند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان خاطرنشان کرد: در بقیه نقاط استان خوزستان بارندگی با شدت از بعدازظهر امروز آغاز خواهد شد و سراسر استان را در بر خواهد گرفت.

وی بیان داشت: بیش ترین شدت بارش را امشب از ساعت ۲۱ تا حدود ساعت ۲ بامداد در سراسر استان خواهیم داشت.

کوروش بهادری  اظهار کرد: میزان بارندگی‌ها در سطح استان متفاوت خواهد بود ولی مناطق شمالی و شرقی خوزستان بیش ترین میزان بارندگی را امشب خواهند داشت.

وی به پیش‌بینی وقوع سیل و آبگرفتگی و طوفان در شهرهای خوزستان اشاره کرد و اذعان داشت: از آنجا که دریاچه پشت سد دز پر شده است، به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی، دریچه های سد را باز کرده‌اند و اکنون حجم روان آب را در رودخانه کارون در مسیر شهر اهواز شاهد هستیم.

بهادری گفت: از آنجا که بستر رودخانه کارون در شهر اهواز ظرفیت دبی خروجی آب بازشده از پشت سد دز را ندارد، ممکن است بخشی از مناطق اطراف رودخانه کارون در شهر اهواز را آب بگیرد.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان