کد خبر: 302216
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، رقابتهای شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا امروز با برگزاری مسابقات دور نهم در مغولستان به پایان رسید و تیم شطرنج ایران با کسب ۴ مدال طلای ارزشمند به عنوان قهرمانی آسیا دست پیدا کردند.

آرتین اشرف در رده سنی زیر ۸ سال، مبینا علی نسب در رده سنی زیر ۱۶ سال، آرش طاهباز در رده سنی زیر ۱۶ سال و مرصاد خداشناس در رده سنی زیر ۱۸ سال موفق شد به مدال طلا دست پیدا کنند.

پیش از این و در روزهای گذشته نیز در بخش رقابتهای برق آسا مهدی غلامی در رده سنی زیر ۱۴ سال و مبینا علی نسب در رده سنی زیر ۱۶ سال دختران به عنوان نایب قهرمانی رسیدند و نیما فندرسکی در رده سنی ۱۶ سال و مرصاد خداشناس در رده سنی ۱۸ سال به عنوان سومی رسیدند و به مدال برنز دست پیدا کردند. همچنین آرتین اشرف در رقابتهای شطرنج بخش سریع به مدال طلا دست پیدا کرده بود.

این در حالی بود که تیم ملی ایران با ترکیبی جدید حضور در این رقابتها را تجربه می کرد و بسیاری از مهره های باتجربه تر در رقابتهای همزمان از جمله قهرمانی تیمی آسیا حضور داشتند.

رقابتهای شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۴۸۳ ورزشکار از ۱۸ کشور آسیایی از  ۱۸ فروردین ماه به میزبانی مغولستان آغاز شد و امروز به پایان رسید.

ایران در حالی تنها با ۱۳ نماینده در این رویداد آسیایی شرکت کرده بود که کشور مدعی میزبان مغولستان ۲۷۵ ورزشکار در این مسابقات داشت و یا کشور هندوستان با ۴۹ شطرنجباز در این رقابتها شرکت کرده بود.

فاطمه مشهدی ، فاطمه خدادادی، سیده ستاره سبط رسول، میترا اصغر زاده، مبینا علی نسب علمداری ، محدثه علیجان زاده، آرتین اشرف، سوشینا نجات پور، مانی جاهدی، مهدی غلامی اوریمی، آرش طاهباز ،نیما فندرسکی و مرصاد خداشناس سیزده شطرنجباز اعزامی ایران به این رقابتها بودند.

شادی پریدر، گرابلیاس کاس ویرجینیوس و سید حامد موسویان به عنوان کادر فنی و افشین تهرانی و سیاوش جواهری به عنوان سرپرست این تیم را همراهی می کنند.

ملی پوشان کشورمان پس از کسب عنوان ارزشمند قهرمانی آسیا، ساعت ۴:۱۰ صبح روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه به میهن بازمی گردند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان