کد خبر: 302199
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش تسنیم از اهواز، طغیان رودخانه بزرگ دز در شمال خوزستان مخاطراتی را برای مردم منطقه به ویژه ساکنان روستاهای شهرستان شوش به دنبال داشته است.

بخش شاوور شهرستان شوش از بخشهایی است که بیشترین آسیب را از طغیان و سیلاب رودخانه دز داشته است و به دلیل سیلاب در این بخش چند روستا به زیر آب رفته اند.

روند کمک رسانی توسط نیروهای امدادی به مردم این بخش و به ویژه در مسیر آهودشت به دلیل آب گرفتگی معابر روستایی به کندی در حال اجرااست.

به گفته فرماندار شهرستان شوش، نیروهای امدادی این شهرستان در حال حاضر با تمام امکانات موجود در حال تخلیه روستاهای در محاصره سیلاب هستند.

وی افزود:در بخش مرکزی شوش نیز چند روستا در محاصره سیلاب قرار گرفته که کار تخلیه اهالی این روستاها و کمک رسانی به آنان با بسیج تمام امکانات شهرستان شوش آغاز شده و در حال انجام است.

رضا نجاتی همچنین گفت: تا این لحظه گزارشی از آسیبهای جانی مخابره نشده اما خسارات سنگینی به مزارع کشاورزی موجود در این مناطق به ویژه بخش شاوور که از مناطق کشاورزی استانی است وارد شده است.

به گزارش تسنیم هواشناسی و مدیریت بحران استان خوزستان از هفته جاری نسبت به وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در خوزستان هشدار جدی داده بودند که سبب شد علاوه بر تعطیلی مدارس تمامی دستگاه های امدادی برای کمک رسانی به مردم بسیج شوند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان