کد خبر: 302124
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حجت‌ اسلام و المسلمین علی شمیل‌پور در گفت‌وگو با تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: اسلام دین برادری و اخوت است، خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم سفارش‌های بسیاری در مورد اتحاد مسلمین و مؤمنین کرده و ما باید قرآن این کتاب مقدس الهی را سرلوحه همه مراحل زندگی خود قرار دهیم.

وی افزود: چرا باید در جامعه مسلمانان اختلاف و درگیری‌های چندین ساله ایجاد شود؟ چرا مردم باید به جان هم بیفتند و همدیگر را به‌شدت مجروح کنند؟ همه ما باید با ایمانی راسخ و الهی و با پیروی از بزرگان دین ازخودگذشتگی نشان دهیم و مایه آرامش باشیم.

شمیل‌پور تأکید کرد: بزرگان دین می‌فرمایند اگر مؤمنین بیش از سه روز قهر باشند اینها دیگر مسلمان یا مؤمن نیستند، ما باید برگردیم به ایمان راسخ به تقوای الهی باید دین و اعتقاد خود را مستحکم کنیم تا این‌گونه مشکلات بی‌ارزش وارد زندگی ما نشود.

امام‌جمعه هندیجان ادامه داد: این‌گونه درگیری‌ها به‌خاطر عدم وجود عقلانیت و بی‌توجهی به سخنان بزرگان است، لازم است همه جوان‌ها به سخنان و نصایح بزرگان و ریش‌سفیدان توجه کنند و به‌خاطر عصبانیت زودهنگام دست به کاری نزنند که تا ابد پشیمانی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: چرا دو خانواده بزرگ باید ۱۱ سال بین آنها درگیری و نزاع شدید باشد؟ لازم است سعه صدر خود را افزایش دهیم، برای وجود سعه صدر در انسان‌ها فقط یک راه است آن هم ایمان خالص و واقعی است، متأسفانه اجتماع و جامعه ما به‌خاطر دوری از اعتقادات و عدم راسخ بودن ایمان دچار لغزش‌های فراوانی می‌شود، بنده به همه ملت ما به‌خصوص به جوانان عزیز سفارش می‌کنم تقوا و عبادت خداوند منان را انجام دهند، دستورات قرآن کریم و ائمه معصومین علیهم السلام را فراموش نکنند و بدان‌ها عمل کنند.

شمیل‌پور بیان کرد: درگیری و نزاع بین دو خانواده از طایفه قنواتی که اکثراً ساکن شهر زهره هستند بیش از ۱۱ سال به طول انجامیده اما با همت مردم همان منطقه و بزرگان و ریش‌سفیدان این موضوع خاتمه یافت و طرفین همه شکایت‌های خود را از دادگستری هندیجان پس گرفته رضایت کامل خود را ابراز داشتند.

امام‌جمعه هندیجان تصریح کرد: متأسفانه این نزاع بسیار طولانی شده بود، به‌خاطر همین موضوع چندین جلسه در هندیجان و ماهشهر برای صلح و سازش تشکیل شد که برخی از جلسات بیش از هفت ساعت طول کشیده است.

به گزارش تسنیم، با همت و پیگیری‌های امام‌جمعه شهرستان بندر هندیجان درگیری و نزاع دیگری در سال‌های قبل بین دو طایفه بزرگ هندیجان حل‌وفصل شده بود.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان