کد خبر: 302053
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش تسنیم از اهواز حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در اهواز، اظهار داشت: شعارهایی را که رهبر انقلاب اسلامی، تحت عنوان شعار سال عنوان می‌کنند، ذوقی نیست و براساس نیازها و مشکلات کشور است.

وی با اشاره به ضرورتهای موجود در کشور افزود: شعار سال، نوعی سیاستگذاری در سطح عمومی و ملی است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: این شعارهای سال می‌توانند  مسئولان کشور را متوجه نیازهای کشور و جامعه کند و همچنین مسئولان متناسب با آن شعارها تلاش می‌کنند تا نیازهای جامعه را برطرف کنند.

تقوی با اشاره به انطباق عناوین سالها با نیازها و ضرورتهای کشور تصریح کرد: انتخاب این شعارها توسط مقام معظم رهبری نوعی نیازشناسی از جامعه است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور درباره شعاری که امسال رهبر انقلاب اسلامی بیان کردند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال مقاومت اقتصادی نامگذاری کرد بدلیل اینکه اقتصاد مقاومتی در برابر هجمه‌ای است که به حوزه اقتصاد  شده است و باید با این تهاجم مقابله کرد.

وی در ادامه سخنان خود درباره مقابله به تهاجم اقتصادی بیان کرد: منظور از تهاجم اقتصادی، تحریم‌هایی است که دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی، راه مقابله با تهاجم اقتصادی را اقتصادمقاومتی عنوان کرد و افزود: دشمن به علت اینکه از حوزه‌های دیگر ناامید شده است، به اقتصاد کشور تهاجم کرده است و تنها راه حل مقابله با آن و پادزهر تهاجم اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: منظور از اقتصاد مقاومتی این است که باید روی پای خودمان بایستیم و نیازهای ضروری خودمان را، خودمان برطرف کنیم و مستقل شویم.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی بیان کرد: برای اینکه کشورمان بتواند از کشورهای بیگانه مستقل شود، نیاز به خودباوری دارد و باید خودمان را باور داشته باشیم تا بتوانیم استقلال داشته باشیم. همانطور که در جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس و همچنین تحریم‌هایی را که آمریکا علیه کشورمان انجام می‌دهد، توانستیم خودمان را باور داشته باشیم و دشمن را شکست دهیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در پایان درباره تبادل و هم‌فکری با کشورهای خارجی بیان کرد: ما تبادل فرهنگی را قبول داریم ولی تهاجم فرهنگی را قبول نداریم، ما تبادل اقتصادی را قبول داریم ولی تهاجم اقتصادی را نمی‌پذیریم.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان