کد خبر: 302023
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حمید بهره‌بر در گفت‌وگو با تسنیم در دزفول، اظهار داشت: توجه به توسعه خدمات و رفع نیازهای اقشار مختلف اجتماعی اولویت نخست امسال شرکت بهره‌برداری آبیاری شمال خوزستان است.

وی افزود: به همین جهت و با همکاری بخش‌های مختلف مناطق تحت پوشش خدمات شرکت بهره برداری آبیاری شمال خوزستان، خدمات گسترده‌ای به شهروندان و فعالان اقتصادی در این حوزه ارائه شده است.

مدیر امور مشترکان شرکت بهره‌برداری شمال خوزستان عنوان کرد: شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان، مدیریت شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را در خوزستان برعهده دارد. 

وی گفت: در مجموع بیش از ۵۵ هزار هکتار از اراضی شهری و روستایی شمال خوزستان از خدمات مختلف حوزه آب شرکت بهره برداری شمال خوزستان برخوردار می‌شوند.

بهره‌بر بیان کرد: بیش از ۴۸ هزار هکتار از اراضی شبکه بهره‌برداری شمال استان خوزستان در شبکه آبیاری دز این مجموعه قرار دارد و کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی این مناطق از خدمات این حوزه برخوردار می‌شوند.

وی افزود: هم‌چنین بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شبکه آبیاری منطقه کرخه در بخش شهری و روستایی از خدمات آبیاری این حوزه برخوردار می‌شوند.

مدیر امور مشترکان شرکت بهره برداری شمال خوزستان اظهار کرد: عمده تولید کشاورزان منطقه آبیاری دز و کرخه شرکت بهره‌برداری شمال خوزستان گندم، سبزیجات، پیاز، کاهو، کلم و هویچ بوده که پس از کشت و تولید در اراضی شهری و روستایی این مناطق روانه بازار مصرف می‌شود.

وی گفت: هم چنین کشاورزان شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی که به دلیل مشکلات مالی تاکنون موفق به عقد یا اصلاح قرارداد آب خود نشده‌اند می‌توانند تا پایان فروردین ماه امسال  به دفاتر امور مشترکان این شرکت مراجعه و نسبت به تعیین وضعیت نهائی قرارداد آب خود اقدام نمایند.

بهره‌ور تصریح کرد: این فرصت اعلام شده به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و پس از انقضای این مهلت و گزارش مساحی کارشناسان شرکت، کشت‌های بدون قرارداد مشمول جریمه‌های قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان